mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Energiczny Chevrolet

Energiczny Chevrolet

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Paryżu, ze stoiska Chevroleta można będzie poczuć wysoko-oktanowy powiew. Zadebiutuje bowiem studium koncepcyjne, wprowadzające język designu tej marki na całkowicie nową drogę.

Energiczny Chevrolet

Nowy samochód ma za zadanie podkreślić sportowe dziedzictwo tej marki. Model o nazwie WTCC Ultra stać będzie w centrum stoiska marki Chevrolet, na piątej hali podczas paryskiego show. Pod muskularnym nadwoziem, o bardzo odważnych kształtach ukrywać się będzie gotowy do jazdy samochód. Został on dopracowany raczej do jazdy po torze wyścigowym, zamiast zwykłych drogach.

Samochód zaprojektowany został przez 25 letniego Ewana Kingsbury. Studium koncepcyjne prezentuje zaangażowanie Chevroleta w globalne wykorzystywanie zasobów wdrożone przez markę GM. Kingsbury pracował dla oddziału GM w Australii, natomiast prace rozwojowe odbywały się w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii oraz Stanach Zjednoczonych. Silnik zbudowany został w Korei, a na koniec wszystko zostało złożone w Japonii.

Pod maską samochodu znajdować się będzie jednostka wysokoprężna zbudowana w technologii common-rail. Silnik o pojemności dwóch litrów generować będzie moc rzędu 190 koni mechanicznych. Zbudowano go od nowa na podstawie konstrukcji wykorzystanej w poprzednich latach przy modelu Captiva oraz Lacetti.

Koncepcyjny samochód nawiązuje do wizji nowej generacji samochodów z serii World Touring Cars. Wywołał ją kolejny sukces zespołu Chevrolet WTCC, który wygrał po raz drugi podczas wyścig, tym razem w czeskim Brnie. Wtedy też brytyjski kierowca, Rob Huff pokonał prowadzącego w klasyfikacji mistrzostw kierowcę drużyny BMW, ustanawiając ponadto rekord toru. 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet Chevrolet Ultra wtcc

Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Komentuj:

~rmati1 2006-09-08

nie ma co -bardzo fajnie wygląda to DU

~xpresion@interia.pl 2006-09-07

Jak dla mnie, to podobne t0 troche do nowej Corsy 3d

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.