mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Energooszczędna klimatyzacja Mitsubishi nagrodzona

Energooszczędna klimatyzacja Mitsubishi nagrodzona

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska Naturalnego (EPA) przyznała energooszczędnemu systemowi klimatyzacji samochodowej Mitsubishi "Nagrodę w Dziedzinie Ochrony Klimatu za rok 2007".

Uzasadniając nominację "Energooszczędnego systemu klimatyzacji samochodowej" EPA zwróciła uwagę na znaczne zmniejszenie zużycia energii w efekcie zastosowania tego systemu klimatyzacji i układu jej sterowania.

Nagrodzona klimatyzacja została zaprojektowana przez Mitsubishi Heavy Industries, zaś Mitsubishi Motors Corporation zajął się instalacją systemu w modelu Outlander oraz zwiększył skuteczność jego działania dokonując odpowiednich przeróbek w konstrukcji karoserii i układzie sterowania systemem. MMC odpowiadał także za przeprowadzenie końcowych, drogowych prób funkcjonalności nowego systemu klimatyzacji.

Outlander wyposażony w "Energooszczędny system klimatyzacji samochodowej" zostanie wprowadzony na rynek północnoamerykański już jesienią tego roku.

Nagrody EPA przyznawane są osobom fizycznym, zespołom badawczym, korporacjom i organizacjom rządowym w uznaniu niezwykłych osiągnięć technicznych w dziedzinie ochrony klimatu. Nagrody przyznawać zaczęto od roku 1998, po przyjęciu Protokołu z Kioto, w 1997 roku. Nominacje oceniane są przez międzynarodowy panel arbitrów, którymi są dotychczasowi zdobywcy nagród, przedstawiciele  organizacji rządowych, pozarządowych i przemysłu. EPA dokonuje ostatecznego wyboru zwycięzcy.

Zobacz więcej o samochodach marki Mitsubishi

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi
Tematy w artykule: Mitsubishi

Podobne wiadomości:

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

~artur.m@vip.wp.pl 2007-07-07

Miłośnikom marki polecam zapoznaie się z likwidacją korozji elementów nadwozia flagowego modelu lancer - rekomendowana przez producenta technologia to papier ścierny + lakierowanie + oklejanie skorodowanych elementów zamiast wymiany ich na nowe lub wymiany pojazdu na nowy bez wad, więcej informacji pod adresem www,lancer-rust.neostrada.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando