mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Enzo Ferrari

Enzo Ferrari

To nie tylko założyciel fabryki Ferrari ale także nowy model włoskiej marki

Enzo Ferrari

Podczas tegorocznego Salonu samochodowego w Paryżu zaprezentowany zostanie model specjalny Ferrari noszący imię założyciela fabryki w Modenie - Enzo Ferrari. Jest to wersja seryjna koncepcyjnego modelu FX. Pod maską Enzo Ferrari kryje się 6-litrowy, 12-cylidrowy agregat o mocy 650KM i maksymalnym momencie obrotowym 675Nm. Jest to najsilniejsza jednostka, jaka kiedykolwiek była seryjnie produkowane przez Włochów, a wyposażony w nią Enzo może mknąć z maksymalną prędkością 350km/h, natomiast startując z postoju może w 3.65s rozpędzić się do 100km/h.

Dla amatorów diabelskich osiągów i ponadprzeciętnej ekstrawagancji zostanie wyprodukowanych jedynie 349 Enzo Ferrari, no i oczywiście będą oni musieli dysponować odpowiednią dużą ilością Euro. Szacuje się, że za ten model trzeba będzie zapłacić ok. 500 000 Euro.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport