mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Etanolowa Toyota już w 2008

Etanolowa Toyota już w 2008

Toyota Motor Corporation planuje wprowadzenie na rynek amerykański samochodów zasilanych paliwem etanolowym już w 2008 roku, pragnąc tym samym wyprzedzić liderów w tej dziedzinie, czyli General Motors oraz Ford Motor Corporation.

Etanolowa Toyota już w 2008

Wiadomość ta została podana kilka dni temu do informacji publicznej przez przedstawicielkę prasową koncernu. Dodała ona, że Toyota zajmowała się początkowo tworzeniem samochodów z myślą o rynku południowoamerykańskim. Konkretyzując, samochody te miały być początkowo przeznaczone na rynek brazylijski, lecz przyszłe plany zostały nieznacznie zmodyfikowane, wobec czego samochody te trafią również na te rynki, które wyrażają zainteresowanie nową technologią.

Przodująca w produkcji silników hybrydowych Toyota odrzuciła obawy dotyczące nowego sposobu zasilania. Nowe samochody tej marki będa posiadały silniki wyposażone w uszczelki odporne na żrące właściwości chemiczne etanolu. Producent twierdzi jednak, że stosowanie mieszanki zawierającej 10-15 procent etanolu w benzynie mogłoby pozwolić na większe oszczędności.

W Stanach Zjednoczonych, prezydent George W. Bush zachęca obywateli swojego kraju do korzystania z technologii etanolowej, aby zmniejszyć import ropy naftowej. Lecz nie jest to takie proste, gdyż jedynie tysiąc stacji ze 170 tysięcy w całych Stanach jest wyposażona w urządzenia pozwalające takie paliwo. Jednakże wdrażany jest tam sześcioletni plan rozwoju paliw i alternatywnych źródeł energii oraz w toku są badania na temat sposobów wytwarzania paliwa nie tylko z kukurydzy, ale także drewna oraz trawy.

Czytaj także:

"Bardzo koncepcyjny Scion" (2006-04-18)

"Hybryda Toyoty kontratakuje" (2006-04-11)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota

Podobne wiadomości:

Toyota Corolla Touring Sports

Toyota Corolla Touring Sports

Premiery 2018-09-05

40 tys. hybryd Toyoty na polskich drogach

40 tys. hybryd Toyoty na polskich drogach

Aktualności 2018-07-23

Komentuj:

~ted 2006-04-24

jak sie uda w stanach to znaczy ze tedy droga. Wtedy nie bedzie wyjscia i swiat bedzie musial isc w tym kierunku. Ale działania z etanolem udowadniają ze z wodorem to jeszcze daleka daleka droga ....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą
Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą
Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA wynika, że już nie diesle, ale silniki benzynowe są najchętniej wybierane przy zakupie nowych aut osobowych w Europie Zachodniej.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi