mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Etanolowa Toyota już w 2008

Etanolowa Toyota już w 2008

Toyota Motor Corporation planuje wprowadzenie na rynek amerykański samochodów zasilanych paliwem etanolowym już w 2008 roku, pragnąc tym samym wyprzedzić liderów w tej dziedzinie, czyli General Motors oraz Ford Motor Corporation.

Etanolowa Toyota już w 2008

Wiadomość ta została podana kilka dni temu do informacji publicznej przez przedstawicielkę prasową koncernu. Dodała ona, że Toyota zajmowała się początkowo tworzeniem samochodów z myślą o rynku południowoamerykańskim. Konkretyzując, samochody te miały być początkowo przeznaczone na rynek brazylijski, lecz przyszłe plany zostały nieznacznie zmodyfikowane, wobec czego samochody te trafią również na te rynki, które wyrażają zainteresowanie nową technologią.

Przodująca w produkcji silników hybrydowych Toyota odrzuciła obawy dotyczące nowego sposobu zasilania. Nowe samochody tej marki będa posiadały silniki wyposażone w uszczelki odporne na żrące właściwości chemiczne etanolu. Producent twierdzi jednak, że stosowanie mieszanki zawierającej 10-15 procent etanolu w benzynie mogłoby pozwolić na większe oszczędności.

W Stanach Zjednoczonych, prezydent George W. Bush zachęca obywateli swojego kraju do korzystania z technologii etanolowej, aby zmniejszyć import ropy naftowej. Lecz nie jest to takie proste, gdyż jedynie tysiąc stacji ze 170 tysięcy w całych Stanach jest wyposażona w urządzenia pozwalające takie paliwo. Jednakże wdrażany jest tam sześcioletni plan rozwoju paliw i alternatywnych źródeł energii oraz w toku są badania na temat sposobów wytwarzania paliwa nie tylko z kukurydzy, ale także drewna oraz trawy.

Czytaj także:

"Bardzo koncepcyjny Scion" (2006-04-18)

"Hybryda Toyoty kontratakuje" (2006-04-11)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Komentuj:

~ted 2006-04-24

jak sie uda w stanach to znaczy ze tedy droga. Wtedy nie bedzie wyjscia i swiat bedzie musial isc w tym kierunku. Ale działania z etanolem udowadniają ze z wodorem to jeszcze daleka daleka droga ....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Długi weekend na drogach - było bezpieczniej
Długi weekend na drogach - było bezpieczniej
Za nami kolejny długi weekend. Od środy do niedzieli na drogach w Polsce doszło do 439 wypadków, zginęły 32 osoby, a 574 było rannych. Policjanci zatrzymali w tym czasie 1721 nietrzeźwych kierowców.