mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Euro NCAP: Cztery modele na pięć, jeden na trzy

Euro NCAP: Cztery modele na pięć, jeden na trzy

Kolejne sześć modeli zostało poddanych testom zderzeniowym przez specjalistów z Euro NCAP. Wynik końcowy więcej niż zadowalający - Fabia, Pulsar, Seria 2 Active Tourer i Tesla S uzyskały maksymalną liczbę pięciu gwiazdek, Megane po poprawce, otrzymał cztery gwiazdki, a tylko Suzuki Celerio - trzy.

Euro NCAP: Cztery modele na pięć, jeden na trzy
Co ciekawe, tym razem to Nissan może być najbardziej zadowolony z uzyskanych wyników testów zderzeniowych. Wprawdzie aż cztery modele uzyskały pięć gwiazdek, ale to Nissan Pulsar okazał się najlepszy, jeśli przyjrzeć się szczątkowym ocenom punktowym. Kompaktowy Nissan był najlepszy, ex equo, z BMW 2 Active Tourer pod względem bezpieczeństwa dorosłych pasażerów oraz (już samodzielnie) w kategorii bezpieczeństwo pieszych.

Nieznacznie tylko gorzej od Pulsara wypadło BMW seria 2 Active Tourer, w którym to modelu, tak jak i w Skodzie Fabii, najbezpieczniej mogą się czuć dzieci. Czwartym modelem, który zdobył pięć gwiazdek, jest elektryczna Tesla Model S. To kolejny model napędzany energią elektryczną, który bardzo dobrze wypada w testach zderzeniowych Euro NCAP, czym już chyba definitywnie potwierdza, że ten rodzaj napędu nie powinien przekładać się negatywnie na poziom bezpieczeństwa osób podróżujących w takim samochodzie.

Niestety, nie obeszło się w bez jednej wpadki, choć na szczęście drobnej. Niedostępny jeszcze na polskim rynku Suzuki Celerio otrzymał zaledwie trzy gwiazdki od Euro NCAP. Trzeba jednak od razu powiedzieć, że wynik ten nie był spowodowany słabą konstrukcją nadwozia, istnieniem wielu niebezpiecznych elementów w kabinie, a głównie niedoborem wyposażenia zwiększającego bezpieczeństwo. Kurtyny powietrzne są dostępne tylko za dopłatą, przez co Euro NCAP wykluczyło np. Suzuki z testu zderzenia ze słupem.

Ostatnim z przetestowanych modeli był Renault Megane. Ciężko jednak mówić tu o pełnych testach zderzeniowych. Euro NCAP dopuściło kompaktowe Renault do poprawkowych crash testów. W czerwcu Megane otrzymał bowiem zaledwie trzy gwiazdki i francuski koncern postanowił wprowadzić stosowne poprawki do swojego modelu. Efektem jest jedna dodatkowa gwiazdka.


 łączna ocena
ochrona dorosłych
ochrona dzieci
ochrona pieszych
systemy bezpieczeństwa
BMW seria 2 Active Tourer
* * * * *84%
85%
60%
70%
Nissan Pulsar * * * * *84%
81%
75%68%
Renault Megane
* * * *
83%
78%
60%56%
Skoda Fabia
* * * * *81%85%
69%
69%
Suzuki Celerio
* * * 61%
74%
68%
38%
Tesla Model S
* * * * * 82%
77%
66%
71%

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 41 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Renault Megane
Renault Megane
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
BMW Seria 2
BMW Seria 2
Cena podstawowa już od: 111 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr.
Suzuki Celerio
Suzuki Celerio
Cena podstawowa już od: 39 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Nissan Pulsar
Nissan Pulsar
Cena podstawowa już od: 68 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Test Renault Twingo: Pełny odjazd

auto motor i sport 0000-00-00

Z napędem na tył, ale zupełnie nie sportowy. Z silnikiem z tyłu, ale bez bagażnika z przodu. Klasyczny hatchback, ale o wzroście prawie jak crossover. A do tego potrafi zawracać niemal w miejscu. W teście Renault Twingo, czyli najdziwniejszy maluch ostatnich lat.  

Pepsi zamawia ciężarówki Tesli

Pepsi zamawia ciężarówki Tesli

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-19

Komentuj:

~jimi 2014-11-06

tesla S bardzo ciekawi mnie ten model, może jakiś test czy choćby jakiś material otym aucie dalibyście radę zrobić??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.