mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Euro NCAP: Cztery na pięć

Euro NCAP: Cztery na pięć

Na koniec roku organizacja Euro NCAP postanowiła przeprowadzić testy zderzeniowe sześciu samochodów. Wśród nich znalazł się Mercedes Klasy C, Volvo V70 i Renault Laguna i Mazda 2. Wszystkie cztery otrzymały maksymalny wynik, pięciu gwiazdek.

Euro NCAP: Cztery na pięć
Pozostałe samochody jakie musiały zmierzyć się na specjalistycznych torach zderzeniowych z przeszkodzami to Daihatsu Materia i Honda Civic. Oba muszą zadowolić się czterogwiazdkowymi notami.

Choć z testów zderzeniowych Euro NCAP i Mazda 2 i Volvo V70 wyszły z maksymalnym dorobkiem w obu autach zanotowano drobne uchybienia. W Mazdzie inżynierowie dopatrzyli się zbyt późnego wybuchu przednich poduszek powietrznych. Podobne zastrzeżenia tyczą się także Volvo jednak w przypadku szwedzkiego modelu szwankowały katapulty w bocznych poduszkach.

W obawie przed zagrożeniem dla życia swoich klientów podczas wypadku, Mazda zdecydowała się wprowadzić kilka modyfikacji w układzie sterującym aktywowanie poduszek powietrznych. Podobnie postąpiło Volvo. Po powtórnych próbach w japońskim aucie problem został wyeliminowany. Volvo musi nadal szukać przyczyn usterki.

Topowe rezultaty zanotowały z kolei Renault Laguna (to już niemal standard u francuskiego producenta) oraz nowa Klasa C. W liczbie małych punktów oba auta otrzymały ich po 36. Dwa mniej uzyskało wspomniane Volvo V70.

Cztery gwiazdki powędrowały na konto Daihatsu Materia (27 punktów), które nie do końca dobrze poradziło sobie z próbą frontalnego uderzenia (10 punktów na 16 możliwych). Na manekinach zarejestrowano duże uszkodzenia klatki piersiowej, ud i stóp. Blisko pięciu gwiazdek była Honda Civic, której zabrakło zaledwie pół punktu - łącznie 32 (m.in. 12 za zderzenie czołowe i 15 za boczne). Honda otrzymała cztery gwiazdki także za ochronę najmłodszych pasażerów i trzy za ochronę pieszych.

Zobacz więcej wyników testów zderzeniowych Euro NCAP

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 70 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 120 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Tematy w artykule: Civic Klasa C V70 Laguna Euro NCAP 2 Materia

Podobne wiadomości:

Czucie bluesa – Dodge Caliber i Honda Civic

auto motor i sport 0000-00-00

Dodge chce, żeby Europa poczuła takiego bluesa, jakiego słuchają Amerykanie. No to poczujmy. W naszym teście Dodge Caliber kontra Honda Civic.

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Honda Civic z nowym silnikiem Diesla

Technika 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.