mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Europa czeka na GT-R

Europa czeka na GT-R

Coraz większa konkurencja w klasie małych czy kompaktowych aut sprawia, iż producenci szukają mniej obleganych segmentów. Dlatego też Nissan rozważa wprowadzenie do Europy modelu GT-R.

Europa czeka na GT-R

Nissan GT-R, sportowe coupe, jest jedną z ważniejszych pozycji w gamie ofertowej japońskiego koncernu. Niestety, do dziś, jedynie na japońskim rynku. Decyzję o rozpoczęciu ekspansji na inne rynki usłyszeliśmy wraz prezentacją na wystawie motoryzacyjnej w Tokio studyjnego modelu GT-R Proto, który jest zapowiedzią nowej generacji Nissana GT-R.

"Nowy GT-R już od samego początku był projektowany z myślą o globalnym rynku. - Pierre Loing, dyrektor ds. produktu Nissan Europe - Obecnie znajduje się on w naszych planach dotyczących rynku europejskiego."

Nissan GT-R Proto jest dwudrzwiowym, czteromiejscowym autem koncepcyjnym, jednak niewiele odbiegającym od przyszłego produkcyjnego już modelu GT-R.

Zobacz galerię zdjęć koncepcyjnego GT-R Proto

Samochód ten, o ile faktycznie trafi do Europy, będzie kolejnym, poprzez który Nissan będzie starał się zdobyć bardziej niszowe segmenty. W 2003 roku na Starym Kontynencie zadebiutowało sportowe coupe - Nissan 350Z, a w tym pojawił się roadster 350Z razem ze średnich rozmiarów SUV-em Murano.

Czytaj także:
Zapowiedź Nissana GT-R 2005-10-12

Zobacz więcej o marce Nissan

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross