mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Europa czeka na GT-R

Europa czeka na GT-R

Coraz większa konkurencja w klasie małych czy kompaktowych aut sprawia, iż producenci szukają mniej obleganych segmentów. Dlatego też Nissan rozważa wprowadzenie do Europy modelu GT-R.

Europa czeka na GT-R

Nissan GT-R, sportowe coupe, jest jedną z ważniejszych pozycji w gamie ofertowej japońskiego koncernu. Niestety, do dziś, jedynie na japońskim rynku. Decyzję o rozpoczęciu ekspansji na inne rynki usłyszeliśmy wraz prezentacją na wystawie motoryzacyjnej w Tokio studyjnego modelu GT-R Proto, który jest zapowiedzią nowej generacji Nissana GT-R.

"Nowy GT-R już od samego początku był projektowany z myślą o globalnym rynku. - Pierre Loing, dyrektor ds. produktu Nissan Europe - Obecnie znajduje się on w naszych planach dotyczących rynku europejskiego."

Nissan GT-R Proto jest dwudrzwiowym, czteromiejscowym autem koncepcyjnym, jednak niewiele odbiegającym od przyszłego produkcyjnego już modelu GT-R.

Zobacz galerię zdjęć koncepcyjnego GT-R Proto

Samochód ten, o ile faktycznie trafi do Europy, będzie kolejnym, poprzez który Nissan będzie starał się zdobyć bardziej niszowe segmenty. W 2003 roku na Starym Kontynencie zadebiutowało sportowe coupe - Nissan 350Z, a w tym pojawił się roadster 350Z razem ze średnich rozmiarów SUV-em Murano.

Czytaj także:
Zapowiedź Nissana GT-R 2005-10-12

Zobacz więcej o marce Nissan

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.