mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Europa największym rynkiem samochodów elektrycznych

Europa największym rynkiem samochodów elektrycznych

- Europa może stać się największym rynkiem na świecie dla samochodów napędzanych elektrycznie. - przewiduje biuro analityczne J.D. Power and Associates z Kalifornii.

Europa największym rynkiem samochodów elektrycznych
Do 2020 roku, sprzedaż takich pojazdów na naszym kontynencie może osiągnąć 742 tysiące albo 3.1 procenta ogólnoświatowej sprzedaży, sięgającej 23.8 miliona i przewidzianej na ten właśnie rok. Chiny będą stały zaraz za Europą z wartością 332.775 samochodów, czyli 1.9 procenta udziału w rynku. Po nich USA - 107.998 pojazdów, odpowiednio 0.6 procenta udziału.

Globalnie, udział w rynku samochodów elektrycznych sięgnie 1.85 procenta w 2020 roku ze sprzedażą o wartości 1.31 miliona egzemplarzy.

Firma J.D. Power and Associates bazowała swoje badania na obecnych nastrojach klientów względem samochodów elektrycznch oraz hybryd i podejściu władz do problemu, np. w kwestii podatków. Wyniki nie są szokujące - statystyczny klient nie zmieni diametralnie swojego podejścia do tego typu pojazdów.

Głównymi kwestiami, jakimi przejmują się potencjalni klienci są: problem stylistyki, obawy o bezawaryjność nowych technologii, brak satysfakcji z mocy, osiągów i zasięgu oraz kłopoty w sprawie czasu, jaki jest potrzebny na pełne naładowanie baterii samchodów.

J.D. Power and Associates zauważa, że hybrydy mają dużo większy potencjał niż auta czysto elektryczne i w 2020 roku ich sprzedaż może osiągnąć 3.88 milionów sztuk, co daje udział w rynku ogólnoświatowym na poziomie 5.5 procent.

Podobne wiadomości:

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

~zx 2010-10-28

te samochody mają wiele wad, a koszty eksploatacji tylko narazie są niskie (prąd szybko drożeje)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.