mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Europa największym rynkiem samochodów elektrycznych

Europa największym rynkiem samochodów elektrycznych

- Europa może stać się największym rynkiem na świecie dla samochodów napędzanych elektrycznie. - przewiduje biuro analityczne J.D. Power and Associates z Kalifornii.

Europa największym rynkiem samochodów elektrycznych
Do 2020 roku, sprzedaż takich pojazdów na naszym kontynencie może osiągnąć 742 tysiące albo 3.1 procenta ogólnoświatowej sprzedaży, sięgającej 23.8 miliona i przewidzianej na ten właśnie rok. Chiny będą stały zaraz za Europą z wartością 332.775 samochodów, czyli 1.9 procenta udziału w rynku. Po nich USA - 107.998 pojazdów, odpowiednio 0.6 procenta udziału.

Globalnie, udział w rynku samochodów elektrycznych sięgnie 1.85 procenta w 2020 roku ze sprzedażą o wartości 1.31 miliona egzemplarzy.

Firma J.D. Power and Associates bazowała swoje badania na obecnych nastrojach klientów względem samochodów elektrycznch oraz hybryd i podejściu władz do problemu, np. w kwestii podatków. Wyniki nie są szokujące - statystyczny klient nie zmieni diametralnie swojego podejścia do tego typu pojazdów.

Głównymi kwestiami, jakimi przejmują się potencjalni klienci są: problem stylistyki, obawy o bezawaryjność nowych technologii, brak satysfakcji z mocy, osiągów i zasięgu oraz kłopoty w sprawie czasu, jaki jest potrzebny na pełne naładowanie baterii samchodów.

J.D. Power and Associates zauważa, że hybrydy mają dużo większy potencjał niż auta czysto elektryczne i w 2020 roku ich sprzedaż może osiągnąć 3.88 milionów sztuk, co daje udział w rynku ogólnoświatowym na poziomie 5.5 procent.

Podobne wiadomości:

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

~zx 2010-10-28

te samochody mają wiele wad, a koszty eksploatacji tylko narazie są niskie (prąd szybko drożeje)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.