mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Europejczycy kupią w tym roku więcej aut niż planowano

Europejczycy kupią w tym roku więcej aut niż planowano

Po kilku latach kulejącej sprzedaży samochodów osobowych w Europie, w zeszłym roku branża motoryzacyjna Starego Kontynentu wyszła z dołka. Ponadto nabrała takiego rozpędu, że progonozy dotyczące tegorocznej sprzedaży okazały się zbyt niskie.

Europejczycy kupią w tym roku więcej aut niż planowano
Związek producentów samochodów ACEA zweryfikował prognozy - Europejczycy kupią w tym roku aż o 5% więcej aut osobowych niż przed rokiem. Do tej pory plany zakładały jedynie 2-procentowy progres. Jednak pierwsze 5 miesięcy 2015 roku zamknęło się świetnym wynikiem - o 6,8% większym niż rok temu w analogicznym okresie.

Specjaliści przewidują, że w sumie do końca roku Europejczycy kupią ponad 13 milionów aut. Choć to dobry wynik, to jednak o wiele niższy od rekordowego roku 2007 - wtedy osobówek w Europie sprzedało się prawie 16 milionów. Rynek nowych samochodów jest bardzo istotny dla Starego Kontynentu - ok. 5,6% wszystkich mieszkańców Unii Europejskiej jest zatrudnionych w sektorze motoryzacyjnym. Europejczycy kupują 17,7% wszystkich nowych aut sprzedawanych rocznie na świecie, podczas gdy Chiny (25,5% udziału) i USA (19,5%) przodują w tym względzie. Jednak w Państwie Środka tendencja jest odwrotna niż w Europie - zamiast zapowiadanego wzrostu o 7%, Chińczycy kupią w 2015 roku tylko o 3% więcej aut niż przed rokiem.
 
Najwięcej spośród europejskich krajów kupują samochodów Niemcy (w tym roku ponad 1,3mln), Wielka Brytania (ponad 1,1mln), Francja (prawie 0,8mln) i Włochy (ponad 0,7mln). Polska zajmuje w tej klasyfikacji ósme miejsce z wynikiem 147 382 samochodów kupionych od stycznia do końca maja - to spadek o 1,9% w porównaniu z zeszłorocznymi wynikami.

Podobne wiadomości:

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.