mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Europejczycy kupują Hyundaie

Europejczycy kupują Hyundaie

Podczas gdy cały europejski rynek nowych samochodów lekko "dołuje", wzrosty sprzedaży ponownie notuje Hyundai.

Europejczycy kupują Hyundaie
Koreański producent w maju sprzedał 28.674 samochody, zwiększając swój udział w rynku z 2,4% w 2009 roku do aktualnego 2,6% i odnotował 13,7% wzrost sprzedaży w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2010 roku. Cały rynek zanotował w tym czasie spadek o 9,3%.

Kompaktowe i wydajne modele z rodziny ‘i’ stanowiły podstawę sprzedaży spółki w tym roku, zwiększając stale swą popularność wśród europejskich nabywców. Rodzinny Hyundai i30 osiągnął w maju 3-proc. wzrost sprzedaży w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Od początku 2010 r. na rynek trafiło ponad 49.000 egzemplarzy tego modelu, co stanowi 46-proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2009 roku.

Kolejny produkowany w Europie model - ix35 - to równie wyjątkowo silny gracz. Liczba zamówień na wprowadzonego niedawno na rynek kompaktowego SUV-a zbliża się w Europie już do 60.000 egzemplarzy. W zestawieniu z tym samym okresem roku 2009 zwiększyła się także sprzedaż mniejszych modeli - i10 oraz i20, które zanotowały odpowiednio 14% i 51% wzrost.

Na ten rok koreański koncern postawił sobie cel uzyskania 2,75-proc. udziału w europejskim rynku i jak na razie jest na właściwej drodze do jego realizacji.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai wyniki sprzedaży rynek europejski

Podobne wiadomości:

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Aktualności 2017-07-13

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Hyundai Kona – nowy SUV z Korei

Aktualności 2017-05-01

Na przełomie września i października zadebiutuje zupełnie nowy Hyundai Kona. Koreański producent od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad wersją produkcyjną, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu.

Komentuj:

~WIT 2010-06-26

chyba cyganie i Turki w Europie :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.