mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Europejczycy kupują więcej aut, Rosjanie coraz mniej

Europejczycy kupują więcej aut, Rosjanie coraz mniej

Marzec był kolejnym dobrym miesiącem pod względem sprzedaży aut osobowych i lekkich dostawczych na Starym Kontynencie. Sprzedawcy samochodów w Rosji z kolei nie mają dobrych humorów.

Europejczycy kupują więcej aut, Rosjanie coraz mniej
W porównaniu z ubiegłorocznym marcem, miniony miesiąc skończył się wzrostem sprzedaży nowych aut o aż 10,7%. Wszystkie największe rynki odnotowały progres - Niemcy kupili o 9% aut więcej, Francuzi o 9,3% więcej, a Brytyjczycy wyjechali o 6% większą liczbą aut z salonów niż przed rokiem.

W Wielkiej Brytanii miniony marzec okazał się najlepszym miesiącem pod względem ilości zarejestrowanych nowych aut od sierpnia 1998 roku - aż 492 774 samochody znalazły właściciela. Najczęściej kupowanym autem w Wielkiej Brytanii był mały Ford Fiesta - sprzedano 27 tysięcy sztuk.

Zupełnie odmienna sytuacja panuje w Rosji. Tamtejszy rynek od początku roku przeżywa ciężki kryzys - w pierwszym kwartale 2015 roku Rosjanie kupili o 36% mniej aut niż przed rokiem. Marzec był wyjątkowo kiepski, bo w porównaniu z trzecim miesiącem 2014 roku sprzedało się aż o 43% mniej aut. Największy koncern w Rosji, AvtoVaz-Renault-Nissan stracił 31% sprzedaży, a drugi Volkswagen aż 48%. Jednak na największym minusie jest francuskie PSA - Rosjanie kupili aż o 79% mniej Citroenów i Peugeotów niż przed rokiem.

Podobne wiadomości:

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Aktualności 2017-07-13

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.