mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Europejczycy muszą czekać na Jazza

Europejczycy muszą czekać na Jazza

Wprawdzie już pod koniec października na japońskim rynku ruszy sprzedaż nowej generacji modelu Honda Jazz/Fit, to jednak Europejczycy będą musieli poczekać na niego nawet rok. Przyczyna jest prozaiczna - wciąż dobra sprzedaż obecnego modelu.

Europejczycy muszą czekać na Jazza

Światowa premiera nowej generacji modelu będzie miała już w przyszłym tygodniu na wystawie w Tokio. A 26 października rozpocznie się jego sprzedaż na lokalnym rynku. Według wstępnych zapowiedzi władz Hondy, w Europie nowy model pojawi się najwcześniej pod koniec przyszłego roku.
 
Według rzecznika japońskiej marki w Europie obecna generacja Hondy Jazz wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie - ok. 30 tys. egzemplarzy rocznie. I to pomimo tego że od 2002 roku, od chwili debiutu rynkowego, auto to nie zostało poddane jakimś większym zmianom.
 
Nowy Jazz/Fit oferowany będzie w różnych wersjach silnikowych w zależności od rynku. I tak np. w Japonii będą dostępne dwie wersje benzynowe - 1,3 95 KM oraz 1,5 120 KM. W Europie nie mamy co się spodziewać dużych zmian - pozostaną dwie jednostki benzynowe 1,2 78 KM oraz 1,4 83 KM. Najprawdopodobniej zabraknie w ofercie diesla. Do wyboru będą także pięciobiegowe skrzynie manualne oraz automatyczne oraz bezstopniowa przekładnia CVT. Na tych rynkach, gdzie dużą popularnością cieszą się sedany, pojawi się również i czterodrzwiowa odmiana Jazza.
 

Zobacz więcej o modelu Honda Jazz

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Honda
Tematy w artykule: Honda Honda Just

Podobne wiadomości:

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Aktualności 2017-05-01

Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.

Show cars

auto motor i sport 0000-00-00

Czy ludzie chcieliby słuchać Michała Wiśniewskiego, gdyby nie ufarbował sobie włosów na czerwono? A czy Citroën C4 i Honda Civic zwróciłyby na siebie uwagę, gdyby nie ich karoserie i szokujące deski rozdzielcze? Szukałem odpowiedzi na drugie pytanie.

Komentuj:

~yorg 2007-12-15

po co te pierdoły tu piszecie osły to portal samochodowy niy polityka!!!

~BRAWO PLATFORMA OBYWATELSKA 2007-10-22

Dobrze że PO wygrała wybory , może wreszcie coś w Polsce zmieni się na lepsze ! Oczywiście to ludzie wybierają i mimo , że ponad 40 % wybrało PO to i tak pis nie potrafi odejść z honorem i dostrzec tego że POLACY już pisu nie chcą !!!

~KOMUNIZM WRÓCIŁ ! 2007-10-21

KOMUNIZM WRÓCIŁ !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.