mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Europejska motoryzacja radzi sobie lepiej

Europejska motoryzacja radzi sobie lepiej

Europejscy producenci samochodów radzą sobie lepiej niż amerykańscy z azjatycką konkurencją. Przemysł motoryzacyjny w Europie zyskał wyższą ocenę agencji ratingowej Fitch niż jego odpowiednik zza oceanu - wynika z ogłoszonego w poniedziałek raportu agencji.

Europejska motoryzacja radzi sobie lepiej

Na wyzwania, przed jakim stanął przemysł samochodowy na świecie - nasilającą się konkurencję, wyższe ceny surowców, niekorzystne zmiany kursu walut - europejski przemysł samochodowy zareagował szybciej. Zdecydował się wcześniej na niezbędne zmiany strukturalne i cięcia kosztów - twierdzi Fitch w raporcie "Przemysł samochodowy: dlaczego Europejczycy jadą lepiej niż Amerykanie?". Zaznacza jednak, że nawet mając bardziej pewną najbliższą przyszłość, europejskie firmy nie mogą lekceważyć ekspansywnych azjatyckich rywali.

Przyczynę gorszej pozycji amerykańskiego przemysłu samochodowego Fitch upatruje w tym, że w dużym stopniu skoncentrowany jest on na ogromnym rodzimym rynku. W efekcie natychmiast odczuwa skutki wahań popytu na auta. Inaczej jest w wypadku europejskich firm. Działając na wielu lokalnych rynkach, musieli różnicować strategie produkcyjne i marketingowe. Fitch podkreśla jednak, że osłabienie amerykańskiego przemysłu powinno być sygnałem dla europejskich producentów, że chcąc zachować konkurencyjność, powinni kontynuować zmiany.


Przeczytaj także:

Dobrze trafić z inwestycją – zmiany dla motoryzacji (2006-12-15)

Inwazja koreańskich marek (2006-11-09)


 

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

Dobrze trafić z inwestycją – zmiany dla motoryzacji

Dobrze trafić z inwestycją – zmiany dla...

Aktualności 2006-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.