mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Europejska nagroda dla AKDP

Europejska nagroda dla AKDP

Auto Klub Dziennikarzy Polskich znalazł się w gronie 8 laureatów Europejskiego Konkursu na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas tegorocznej wystawy samochodowej w Paryżu.

Europejska nagroda dla AKDP
Do tegorocznej, już 7 edycji tego konkursu, zgłoszono 68 inicjatyw z 14 krajów Unii Europejskiej. Najwięcej, bo aż 25, z Francji. Inicjatywy oceniało międzynarodowe jury złożone ze specjalistów, ekspertów oraz niezależnych osobistości wywodzących się z organizacji i instytucji bezpośrednio związanych z działaniami na rzecz BRD. Przy ocenie wniosków jury brało pod uwagę charakterystyczną różnorodność i komplementarność propozycji, ich innowacyjność oraz możliwość przekazywania doświadczeń innym krajom.

Auto Klub Dziennikarzy Polskich został nagrodzony za seminarium "Media i Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego". Zgłoszone do konkursu  ubiegłoroczne seminarium, było już trzecim w tym cyklu. Pierwsze poświęcone było współpracy służb pracujących na drodze (drogowców, policji, służb ratowniczych, pomocy drogowej) z mediami. Podczas  drugiego dyskutowano o roli i zadaniach mediów w staraniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przesłaniem trzeciego, nagrodzonego seminarium było Media i bezpieczeństwo ruchu drogowego – misja czy komercja.

- Jego celem było uświadomienie właścicielom mediów, wydawcom, szefom redakcji i zespołom dziennikarskim potrzeby zapalenia zielonego światła dla tej problematyki na łamach prasy, antenach radia i telewizji a także na stronach portali internetowych. Tego wymaga dramatyczna sytuacja na polskich drogach, największa w Unii Europejskiej liczba zabitych w wypadkach drogowych – powiedział Aleksander Żyzny -  prezes Auto Klubu Dziennikarzy Polskich.

Wśród nagrodzonych znalazła się również Fundacja Proventus z Chorzowa.

Konkurs na rzecz BRD Fundacji Norauto po raz pierwszy odbył się w 2001 roku, a od 2004 ma charakter międzynarodowy. Konkurs ma na celu nagrodzenie inicjatyw na rzecz promocji bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzonych przez europejskie stowarzyszenia lub organizacje prywatne, działające na zasadach non-profit i stworzone w celach niekomercyjnych. We wcześniejszych 6 edycjach, od 2001 roku, wzięło udział ponad 300 stowarzyszeń. Suma przyznanych nagród przekroczyła już 250 tys. euro.

Podobne wiadomości:

Tymczasowo wróciły kontrole na granicy polsko-niemieckiej

Tymczasowo wróciły kontrole na granicy...

Aktualności 2009-03-20

Elektryczny Solaris w austriackim Klagenfurcie

Elektryczny Solaris w austriackim...

Aktualności 2013-07-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.