mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Europejska nagroda dla AKDP

Europejska nagroda dla AKDP

Auto Klub Dziennikarzy Polskich znalazł się w gronie 8 laureatów Europejskiego Konkursu na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas tegorocznej wystawy samochodowej w Paryżu.

Europejska nagroda dla AKDP
Do tegorocznej, już 7 edycji tego konkursu, zgłoszono 68 inicjatyw z 14 krajów Unii Europejskiej. Najwięcej, bo aż 25, z Francji. Inicjatywy oceniało międzynarodowe jury złożone ze specjalistów, ekspertów oraz niezależnych osobistości wywodzących się z organizacji i instytucji bezpośrednio związanych z działaniami na rzecz BRD. Przy ocenie wniosków jury brało pod uwagę charakterystyczną różnorodność i komplementarność propozycji, ich innowacyjność oraz możliwość przekazywania doświadczeń innym krajom.

Auto Klub Dziennikarzy Polskich został nagrodzony za seminarium "Media i Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego". Zgłoszone do konkursu  ubiegłoroczne seminarium, było już trzecim w tym cyklu. Pierwsze poświęcone było współpracy służb pracujących na drodze (drogowców, policji, służb ratowniczych, pomocy drogowej) z mediami. Podczas  drugiego dyskutowano o roli i zadaniach mediów w staraniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przesłaniem trzeciego, nagrodzonego seminarium było Media i bezpieczeństwo ruchu drogowego – misja czy komercja.

- Jego celem było uświadomienie właścicielom mediów, wydawcom, szefom redakcji i zespołom dziennikarskim potrzeby zapalenia zielonego światła dla tej problematyki na łamach prasy, antenach radia i telewizji a także na stronach portali internetowych. Tego wymaga dramatyczna sytuacja na polskich drogach, największa w Unii Europejskiej liczba zabitych w wypadkach drogowych – powiedział Aleksander Żyzny -  prezes Auto Klubu Dziennikarzy Polskich.

Wśród nagrodzonych znalazła się również Fundacja Proventus z Chorzowa.

Konkurs na rzecz BRD Fundacji Norauto po raz pierwszy odbył się w 2001 roku, a od 2004 ma charakter międzynarodowy. Konkurs ma na celu nagrodzenie inicjatyw na rzecz promocji bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzonych przez europejskie stowarzyszenia lub organizacje prywatne, działające na zasadach non-profit i stworzone w celach niekomercyjnych. We wcześniejszych 6 edycjach, od 2001 roku, wzięło udział ponad 300 stowarzyszeń. Suma przyznanych nagród przekroczyła już 250 tys. euro.

Podobne wiadomości:

Nowa fabryka motocykli Suzuki w Wietnamie

Nowa fabryka motocykli Suzuki w Wietnamie

Aktualności 2004-07-23

Mercedes klasa GL wkrótce w Europie

Mercedes klasa GL wkrótce w Europie

Samochody luksusowe 2006-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.