mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Europejska noc bez wypadków

Europejska noc bez wypadków

To już X edycja kampanii "Europejska Noc Bez Wypadku", która jest organizowana przez fundację Krzyś oraz Responsible Young Drivers. Akcja będzie mieć miejsce w całej UE 19 października.

Europejska noc bez wypadków
"Europejska Noc Bez Wypadku" to akcja, której celem jest ograniczenie wypadków dyskotekowych oraz liczby nietrzeźwych kierowców. W 42. klubach 37. polskich miast będzie obecnych 150 wolontariuszy, którzy będą sygnalizować i namawiać kierowców by nie spożywali alkoholu, gdy mają na koniec imprezy odwieźć znajomych do domu.

Uczestników kampanii poznamy po niebieskich opaskach-bransoletkach, które założą, aby pokazać, że nie będą dzisiejszego wieczoru spożywać alkoholu. Te osoby po wyjściu z klubu będą mogły przebadać się alkomatem. Odpowiedzialni kierowcy otrzymają w nagrodę upominki. Ci zaś, u których zostanie wykryty alkohol w wydychanym powietrzu będą zachęcani do skorzystania z alternatywnej formy transportu.
Tematy w artykule: akcja

Podobne wiadomości:

Uważaj na

Uważaj na "Prędkość"

Aktualności 2012-08-24

Kontrowersyjna akcja policji

Kontrowersyjna akcja policji

Aktualności 2013-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando