Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Europejska sprzedaż lekko do góry

Europejska sprzedaż lekko do góry

We wrześniu liczba sprzedanych nowych samochodów na europejskim rynku wyniosła 1.439.004 egzemplarzy, co oznacza wzrost o 1,9% w porównaniu do września ubiegłego roku.

Dane opublikowane przez organizację ACEA dotyczą 23 krajów unijnych oraz trzech państw wchodzących w skład organizacji EFTA. Najlepiej sytuacja wyglądała w krajach EFTA, gdzie wzrost wyniósł 4,8%, podczas gdy w państwach "piętnastki" 2,1%, zaś w nowych krajach członkowskich we wrześniu zanotowano spadek i to aż o 6,1%, spowodowany słabą sprzedażą w Polsce (-15,8%) i Czechach (-12,7%).
 
Spośród pięciu największych rynków europejskich, na czterech we wrześniu zanotowano wzrost. Największy we Francji (+7,5%, 165,8 tys. sprzedanych aut), następnie w Hiszpanii (+4,6%, 102,8 tys.) i podobny w Niemczech i we Włoszech (+3,5%, 284,2 i 186,8 tys.). Gorszą sprzedaż niż przed rokiem zanotowano tylko w Wlk. Brytanii (-3,2%, 417 tys.).
 
Niewielkie zmiany zaszły patrząc na wyniki od początku roku. W bieżącym sprzedano łącznie 11.808 tys. samochodów nowych, tylko o 0,1% mniej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Największy wzrost miał miejsce na Łotwie (+45,4%), zaś największy spadek niestety w Polsce (-27,9%).
 
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?