mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Europejski Leaf już w produkcji

Europejski Leaf już w produkcji

W brytyjskiej fabryce Nissana w Sunderland ruszyła produkcja zmodyfikowanego modelu Leaf. Ten w pełni elektryczny samochód zmieniony został w ponad 100 elementach, specjalnie, by trafić w gusta europejskiego kierowcy.

Europejski Leaf już w produkcji
Przygotowania do rozpoczęcia produkcji Nissana Leaf w Wlk. Brytanii trwały prawie cztery lata i pochłonęły 420 mln funtów. Dzięki produkcji nowego modelu i akumulatorów do niego w brytyjskim przemyśle motoryzacyjnym pracę znajdzie ponad 2000 osób, z czego ponad 500 będzie pracować bezpośrednio dla koncernu Nissan (obecnie w fabryce zatrudnionych jest 6100 osób).

Dzięki wprowadzonym modyfikacjom zasięg pojazdu zwiększył się do 199 km, a ładowanie akumulatora może teraz trwać o połowę krócej niż w przypadku Nissana Leaf pierwszej generacji.

W nowym Leafie pojawiły się trzy nowe wersje wyposażenia, nowe wykończenie wnętrza, technologia Around View Monitor opracowana przez Nissana, a także nowe inteligentne funkcje zoptymalizowane pod kątem europejskich dróg.

Do tej pory na całym świecie jeździ ponad 54 tys. egzemplarzy Leafa. Uruchomienie produkcji modelu w Europie ma spowodować wyraźny wzrost jego sprzedaży także i na Starym Kontynencie.

Rozpoczęcie produkcji europejskiego Leafa zbiega się z chwilą, gdy fabryka Nissana w Sunderland świętuje wyprodukowanie ponad siedmiu milionów samochodów od momentu jej otwarcia w 1986 roku. W zeszłym roku z taśmy produkcyjnej w tym zakładzie zjechały 510.572 pojazdy - jest to pierwsza fabryka samochodów w Wlk. Brytanii, która wyprodukowała ponad pół miliona pojazdów w ciągu jednego roku.

Do nowego Leafa wkrótce dołączy elektryczna wersja modelu NV200 o nazwie e-NV200, zarówno w wersji dostawczej van, jak i 5-miejscowej osobowej wersji combi. Trwają również prace nad opracowaniem taksówki z napędem elektrycznym na bazie e-NV200. Premiera nowego modelu Infiniti z napędem elektrycznym planowana jest na 2015 rok.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Cena podstawowa już od: 144 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.