mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Europejski etap Jedwabnego Szlaku

Europejski etap Jedwabnego Szlaku

Po wyruszeniu z Lyonu 2 kwietnia, wyprawa Renault Trucks Silk Road ma już za sobą prawie 5.000 km trasy przez Europę do Turcji.

Europejski etap Jedwabnego Szlaku

W ciągu 17 dni, konwój złożony z ośmiu ciężarówek (6 samochodów Renault Kerax i 2 Renault Sherpa) zatrzymywał się w Monachium, Wenecji, Lublanie, Budapeszcie, Bukareszcie, Warnie oraz Stambule. Załoga spotykała się z gorącym powitaniem miejscowych zespołów Renault Trucks (pracowników lokalnych oddziałów oraz importerów), a także burmistrzów miast, przez które dawniej przebiegał słynny Jedwabny Szlak.

W sobotę 16 kwietnia, po 14 dniach podróży, wyprawa Renault Trucks, pokonawszy 400 km trasy dotarła do Ürgüp w Kapadocji. Ten półpustynny obszar, znany ze swych grot i jaskiń jest idealny dla terenowych ciężarówek. Samochody Kerax i Sherpa zostały poddane sprawdzianowi na specjalnym odcinku poza wyznaczoną trasą. Sprawdziły się na terenach, przez które przebiegać będzie trasa czerwcowego rajdu im. Rene Metge w Kapadocji. Dla ciężarówek był to prawdziwy test. Musiały przejechać przez krater wulkanu, pokonać wyschnięte koryta rzeczne i wspinać się na bardzo strome zbocza. "Na szczęście nie było zbyt wielu grzbietów. Niezbyt za nimi przepadam, chociaż dla ciężarówek to pestka" –— tłumaczył Pascal, kierowca samochodu Renault Kerax z zakładu w Blainville. Dla niego, tak jak dla pozostałych, to zaledwie rozgrzewka przed przeprawą przez Iran. Mimo to, na ich trasie pojawiły się już pierwsze przeszkody — piaszczyste drogi i kamieniste koryta rzek. Kolejne etapy ekspedycji mają być znacznie trudniejsze…

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.