mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Europejskie centrum finansowe TRW powstanie w Częstochowie

Europejskie centrum finansowe TRW powstanie w Częstochowie

TRW Automotive ogłosiło plany otwarcia w Częstochowie wspólnego Centrum Usług Finansowych TRW, mającego zarządzać kluczowymi operacjami finansowymi i księgowością tej firmy w Europie. "W Centrum Usług Finansowych przewidywane jest zatrudnienie około 150 osób do 2010 roku - Krzysztof Szwedkowicz, dyrektor TRW w Częstochowie.

"Naszym nadrzędnym celem jest standaryzacja i optymalizacja obecnych procesów, która ma na celu sprostanie wymaganiom rynkowym oraz zachowanie konkurencyjności w branży, jednocześnie stale usprawniając procesy biznesowe. To także sygnał, że w Polsce inwestorzy korzystają z wysoko wykwalifikowanych pracowników, organizując tutaj strategiczne dla firmy centra usługowe" - dodał Szwedkowicz.

To kolejna inwestycja TRW w Częstochowie. Warto przypomnieć, że TRW w Częstochowie rozpoczęło rozbudowę fabryki przy ul. Rolniczej. Nowy budynek będzie połączony z już istniejącą fabryką poduszek powietrznych. To ogromna inwestycja o wartości ponad 30 mln dolarów, dzięki której powstanie nie tylko przestrzeń pod hale produkcyjne, ale także nowe biura pod ciągle rozwijające się Centrum Inżynieryjne.

Nowe projekty w Zakładzie Poduszek Powietrznych pozwoliły w październiku 2006 roku na zatrudnienie 103 pracowników produkcji -  do końca roku zostanie zatrudnionych kolejnych 250. Dzięki rozbudowie fabryki w ciągu najbliższych kilku lat będzie możliwe zatrudnienie 600 pracowników.

Centrum Inżynieryjne TRW Polska rozpoczęło swoją działalność w końcu 2004 roku. Jego zadaniem jest przygotowywanie i wdrażanie projektów nowych rozwiązań w zakresie samochodowych systemów bezpieczeństwa (pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych, układów kierowniczych, elektroniki samochodowej) dla klientów na całym świecie. Projekty te są realizowane przy ścisłej współpracy z innymi centrami inżynieryjnymi TRW w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech. Pracownicy Centrum Inżynieryjnego będąc członkami tych międzynarodowych zespołów pracują nad globalnymi rozwiązaniami.

Do końca 2005 roku w Centrum Inżynieryjnym zostało zatrudnionych 96 inżynierów. Do chwili obecnej zatrudniono już około 170 inżynierów. Cały projekt zakłada zatrudnienie łącznie ponad 300 inżynierów do końca 2008.

Przeczytaj także:

Nowe inwestycje TRW w Częstochowie (2006-10-12)

Dlaczego TRW uruchomiło centrum z Częstochowie? (2006-05-24)


 

 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.