mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > EurotaxGlass's: Dajmy szansę hybrydom

EurotaxGlass's: Dajmy szansę hybrydom

Nawiązując do badań EurotaxGlass's, rynek samochodów napędzanych silnikami hybrydowymi ma szanse rozkwitnąć w Europie, jeśli tylko producenci samochodów zdecydują się wypuścić większą ilość samochodów w segmentach gdzie kupujący dużą uwagę przykładają do zużycia paliwa.

Według opinii tej firmy nadzieja na niższą konsumpcję paliwa będzie napędzać wzrost sprzedaży samochodów hybrydowych, pomagając producentom zwrócić koszta, które łożyli na rozwój tej technologii. Póki co, jednak zaplanowana produkcja tych samochodów obejmuje półkę samochodów luksusowych i SUV, gdzie występuje ograniczenie i spadek sprzedaży, a obawy na temat wielkości i czystości spalania były mało ważne dla kupującego.

EurotaxGlass's utrzymuje, iż producenci samochodów powinni odnalezć wszystkie różnice dzielące rynek amerykański od europejskiego by wykorzystać okazję dla tych silników. Jeff Paterson, starszy redaktor samochodowy twierdzi, że nastąpił pęd w produkcji silników hybrydowych, wiele firm nawiązało współpracę w tej dziedzinie, a także masa nowych modeli została wystawiona przez ostatnie kilka miesięcy. Jednakże przygotowywane modele wykazują duże odchylenie w stronę gustów zza oceanu, gdzie duże SUV`y i samochody luksusowe są faworyzowane. To może mieć sens na rynku, gdzie diesel nie będzie spełniał swego przeznaczenia, lecz w Europie sprzedaż takich samochodów nie osięgnęłaby wysokich liczb.

Sugerują oni liczącym się na rynkach koncernom, aby obrały za cel klasę średnią, zarówno wyższą jak i niższą, w której sprzedaż najlepiej idzie. Konkurencyjne ceny tych modeli byłyby kuszącą alternatywą wobec silników diesla dla odbiorców detalicznych, a także dla rozwiązań flotowych.

Planowane modele, które mogą pojawić się w Europie z silnikami hybrydowymi:

Klasa niższa-średnia
-Honda Civic IMA ( w sprzedaży)
-Toyota Prius (w sprzedaży)
-Peugeot 307CC / Citroen C4 Hybride HDi diesel-electric (2010)

Klasa luksusowa
-Lexus GS 450h (planowany)
-Lexus LF-Sh (możliwy)
-Mercedes-Benz S-klasa (możliwy)

Klasa SUV
-Lexus RX 400h (w sprzedaży)
-BMW Concept X3 EfficientDynamics (możliwy)
-Porsche Cayenne (możliwy)
-Audi Q7 hybrid (możliwy)

Czytaj także:

"Tania hybryda" (2006-02-23)

"Hybrydowe diesle" (2006-01-23)

"Hybrydowa Panamera?" (2006-01-16)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.