mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > EvoBus Polska na targach Tour Salon

EvoBus Polska na targach Tour Salon

Spółka EvoBus tradycyjnie będzie obecna na największych w Polsce targach turystycznych Tour Salon w Poznaniu (20-23.10.2004).

EvoBus zaprezentuje łącznie 5 pojazdów marki Mercedes-Benz i Setra, w tym trzy premiery. Dwa premierowe Mercedesy to midibus Tourino i 6-tonowy Sprinter z 26 miejscami siedzącymi. Premierową Setrą jest model S 415 GT-HD z nowej serii ComfortClass 400. Dopełnieniem ekspozycji są dwa autobusy trzyosiowe – Mercedes-Benz Travego i Setra S 317 GT-HD.

Mercedes Tourino i Setra S 415 GT-HD to tegoroczne premiery europejskie. Tourino stanowi absolutną nowość w ofercie Mercedesa jest bowiem pod względem ilości miejsc midibusem (28 - 34 w zależności od wyposażenia), oferuje zaś komfort i posiada wszystkie cechy pełnowymiarowego autobusu turystycznego, do których należą m.in. szerokie regulowane fotele i indywidualne panele serwisowe dla pasażerów oraz niezależne zawieszenie przedniej osi i usytuowanie silnika za tylną osią, co znacznie redukuje poziom hałasu wewnątrz pojazdu. Prezentowany w Poznaniu Tourino jest pierwszym takim autobusem sprzedanym na polskim rynku.

Setra S 415 GT-HD jest jednym z czterech modeli nowej serii ComfortClass. Podstawową zaletą tych modeli jest uniwersalność zastosowań. Mogą one służyć zarówno do przewozów międzymiastowych, jak i turystycznych na trasach międzynarodowych. W stosunku do poprzedniej serii 300 udoskonalono rozplanowanie przestrzeni pasażerskiej i stanowisko kierowcy. Do wyposażenia seryjnego po raz należy elektroniczny program stabilizujący ESP, który znacznie ogranicza ryzyko poślizgu pojazdu podczas manewru skręcania i wymijania.

Kolejną premierą jest 26-miejscowy Mercedes-Benz Sprinter z dopuszczalną masą całkowitą 6340 kg, co pozwala uniknąć dotychczasowych problemów z przeciążeniem pojazdu. Minibus ten posiada bogate wyposażenie standardowe, m.in. klimatyzację, sprzęt audio-video, retarder, półki na bagaż wewnętrzny i wykładzinę podłogową.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!