mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ewolucja STI

Ewolucja STI

Podczas targów motoryzacyjnych SEMA zaprezentowane zostało najnowsze dzieło japońskiej marki znanej fanom rajdów samochodowych z całego świata. Na wystawie zostało zaprezentowane studium koncepcyjne Subaru Forester Sports, wyposażone w rajdowe 'bebechy' sygnowane znaczkiem STI.

Ewolucja STI

Na dzień dzisiejszy samochód ten jest jedynie studium koncepcyjnym. Jednakże już niebawem można będzie spodziewać się takowego modelu w zestawieniu marki Subaru tuż obok Legacy, który właśnie przechodzi odpowiednie testy, by zostać podpiętym pod 'gorący' sprzęt STI oraz kultowej Imprezy WRX STI.

Producent samochodów marki Subaru zdecydował się początkowo na wypuszczenie modelu Forester Turbo, który miał niejako 'obadać' rynek, gdzie zapotrzebowanie na auta tego typu jest największe. Teraz po przejściu ostatecznych testów, samochód ma szansę zadebiutować nie tylko na hali targowej, lecz także w salonach. Tomoro Ishitobi, wiceprezes Subaru ds. planowania produkcji oznajmił, że decyzje w tej sprawie są już podejmowane wewnątrz koncernu. Dodał także, iż jest przekonany o gotowości rynku do przyjęcia tego produktu.

Jak na razie Subaru zdecydowało się na limitowaną produkcję modelu Legacy STI, która sprzedawana jest jedynie na rynku japońskim. Jednakże są już podejmowane kroki, aby uczynić produkcję pełnowymiarową.

W międzyczasie konkurencja nie marnowała czasu i podczas targów SEMA Mitsubishi zaprezentowało nowy model o nazwie Evolander. Jest to połączenie cech typowego Evo w nadwoziu Outlandera, które zostanie dopracowane przez sportowy oddział japońskiego Ralliart. Jednakże nie należy traktować tego projektu jako rozszerzenie palety samochodów z serii Evo, lecz raczej jako osobny produkt z przeznaczeniem na rynek amerykański.

Przeczytaj także:

Nowe, szybsze Evo (2006-07-17)

Evo Junior debiutuje (2006-06-14)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Subaru Forester
Subaru Forester
Cena podstawowa już od: 105 983 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Aktualności 2017-01-24

Komentuj:

~bambol 2006-11-09

jak STI to tylko Imprezka, kazdy kolejny model to juz nie bedzie to

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.