mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Exide - Dostawcą Roku 2008

Exide - Dostawcą Roku 2008

Exide Technologies S.A. została uhonorowana nagrodą Dostawcy Roku 2008, przyznawaną przez Toyota Peugeot Citroen Automobile (TPCA). Tytuł nadano za najwyższe standardy jakości oraz wysoki poziom logistyki.

Exide - Dostawcą Roku 2008
Poznańskie akumulatory montowane są w produkowanych w Kolinie Toyotach Aygo, Citroenie C1 oraz Peugeot 107. Według słów prezesa TPCA Yasuhiro Takahashi, nagrody dla Dostawców Roku są formą uznania i podziękowania za wysiłki dostawców komponentów motoryzacyjnych, którzy poza pracownikami, mają bezpośredni wpływ na sukces rynkowy produkowanych w Kolinie modeli. Słowa te są jak najbardziej uzasadnione biorąc pod uwagę fakt, że we współpracę z TPCA zaangażowanych jest ponad tysiąc dostawców, którzy zaopatrują zakład w 3700 komponentów, tylko 51 części jest produkowanych na miejscu w zakładzie w Kolinie.

Spośród tak szerokiego grona dostawców, TPCA wyróżniła najlepszych partnerów biorąc pod uwagę dwa podstawowe kryteria: brak reklamacji jakościowych w zakresie produktu oraz terminowość dostaw. „Będąc dostawcą na rynku pierwszego wyposażenia od wielu lat, jako zakład jesteśmy przygotowani do spełniania najwyższych wymogów producentów samochodów. Toyota jest jednak klientem wyjątkowo wymagającym, o wielkiej tradycji i doświadczeniu w zakresie jakości i dostaw just-in-time. Uznanie tego klienta jest potwierdzeniem, że nasze działania zmierzają we właściwym kierunku.” – – mówi Janusz Mieloszyk – prezes Exide Technologies S.A.

Exide Poznań w swoim portfolio klientów z rynku pierwszego wyposażenia ma takie marki, jak FIAT, Ford, Jaguar, Land Rover czy właśnie Toyota, Peugeot i Citroen.

TPCA w Kolinie powstało w wyniku joint venture dwóch gigantów motoryzacyjnych: Toyota Motor Corporation oraz PSA Peugeot Citroen. Zakład w Czechach powstał w 2002 roku, produkcja uruchomiona została w lutym 2005 roku, by w roku następnym osiągnąć pełną planowaną zdolność produkcyjną w wysokości 300 tys. aut rocznie.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando