mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Exide wśród największych eksporterów

Exide wśród największych eksporterów

Jeszcze w tym roku firma Exide uruchomi nowe linie produkcyjne, co w perspektywie kilku lat pozwoli na zwiększenie o 40 proc. mocy produkcyjnych poznańskiej fabryki (1,5 mln sztuk akumulatorów rocznie).

Exide wśród największych eksporterów
- Zwiększone moce produkcyjne przełożą się oczywiście na sprzedaż, w tym na udziały przychodów z eksportu, ponieważ gros produkcji trafia na rynki zagraniczne – wyjaśnia Jarosław Nadstazik, marketing manager Exide Technologies S.A. – A to pozwoli nam umocnić pozycję w rankingu, jak i pozycję lidera wśród producentów akumulatorów w Polsce. Nadstazik podkreśla, że siedemnaste miejsce w ogólnopolskim rankingu eksporterów, a drugie w Wielkopolsce, jest konsekwencją długofalowej strategii inwestycyjnej firmy. Obejmuje ona nie tylko inwestycje w infrastrukturę, ale i w najnowocześniejsze technologie.


- Regulacje UE narzuciły na producentów samochodów limity emisji CO2. Aby je osiągnąć, współczesne auta korzystają np. z systemu Stop & Start, który pozwala na ograniczenie emisji dwutlenku węgla, ale jest też dużym obciążeniem dla akumulatora. Auto z takim systemem w ciągu roku uruchamia silnik nawet kilkadziesiąt razy częściej niż standardowy samochód. Dlatego akumulator musi posiadać odpowiednie właściwości, które gwarantuje jedynie technologia AGM – tłumaczy marketing manager Exide Technologies S.A. – Exide opracował kolejną generację akumulatorów w technologii AGM. Dzięki temu staliśmy się dostawcą akumulatorów na pierwsze wyposażenie dla większości dużych europejskich producentów samochodów.


W pierwszej dwudziestce największych eksporterów w Polsce znalazły się aż 4 wielkopolskie firmy: Grupa Kapitałowa GlaxoSmithKline Pharmaceutical S.A., Exide Technologies S.A., Inter Groclin Auto S.A. oraz Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego Poznań Sp. z o. o.
Tematy w artykule: akumulator

Podobne wiadomości:

Tańsze i wydajniejsze baterie do aut Toyoty

Tańsze i wydajniejsze baterie do aut Toyoty

Technika 2015-06-22

Zadbaj o akumulator także latem

Zadbaj o akumulator także latem

Serwis auta 2016-05-12

Komentuj:

~Exaid w marketach to totalne dno... 2013-05-19

Wlasnie wymienilem na gwarancji (24 miesiace) ....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.