mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Expedycja Mahrab 2006

Expedycja Mahrab 2006

Expedycja Mahrab to wyprawa, w której uczestnicy przemierzyli w ciągu trzech tygodni północną Afrykę siedząc za kierownicą Ssangyonga Korando.

Expedycja Mahrab 2006

Głównym celem wyprawy było poznanie nieznanego oblicza północnej Afryki, na które nie ma miejsca w folderach biur podróży. Miejsce to zostało celowo wybrane jako teren Expedycji, jako świat nieznany wygodnym turystom, nieprzemierzony i jak dotąd nie odkryty.

Wyprawa, w której wzięło udział czworo uczestników, wyruszyła 1 listopada ubiegłego roku z Krakowa i w tym samym mieście zakończyła się 22 listopada. W tamtą stronę europejska droga wiodła m.in. przez Wiedeń, Mediolan i wybrzeżem Morza Śródziemnego, w tym Marsylię i Barcelonę. W Afryce uczestnicy zaliczyli m.in. Casablankę, Marakesz, Plage Blanche i Akkę. I wreszcie droga powrotna wiodła przez takie miasta jak Madryt, Bordeaux, Lyon, Genewę, Monachium i Wiedeń. Łącznie pokonanych zostało ponad 11 tys. km, co daje niezłą dzienną średnią wynoszącą ok. 550 kilometrów.

Na trasie zużyto 1.040 litrów oleju napędowego oraz 1 litr oleju silnikowego i dwa litry płynu do spryskiwaczy. W czasie wyprawy Ssangyong Korando okazał się niemal niezawodny. Jednej drobnej naprawy wymagały jedynie niesprawne wycieraczki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.