mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Expedycja Mahrab 2006

Expedycja Mahrab 2006

Expedycja Mahrab to wyprawa, w której uczestnicy przemierzyli w ciągu trzech tygodni północną Afrykę siedząc za kierownicą Ssangyonga Korando.

Expedycja Mahrab 2006

Głównym celem wyprawy było poznanie nieznanego oblicza północnej Afryki, na które nie ma miejsca w folderach biur podróży. Miejsce to zostało celowo wybrane jako teren Expedycji, jako świat nieznany wygodnym turystom, nieprzemierzony i jak dotąd nie odkryty.

Wyprawa, w której wzięło udział czworo uczestników, wyruszyła 1 listopada ubiegłego roku z Krakowa i w tym samym mieście zakończyła się 22 listopada. W tamtą stronę europejska droga wiodła m.in. przez Wiedeń, Mediolan i wybrzeżem Morza Śródziemnego, w tym Marsylię i Barcelonę. W Afryce uczestnicy zaliczyli m.in. Casablankę, Marakesz, Plage Blanche i Akkę. I wreszcie droga powrotna wiodła przez takie miasta jak Madryt, Bordeaux, Lyon, Genewę, Monachium i Wiedeń. Łącznie pokonanych zostało ponad 11 tys. km, co daje niezłą dzienną średnią wynoszącą ok. 550 kilometrów.

Na trasie zużyto 1.040 litrów oleju napędowego oraz 1 litr oleju silnikowego i dwa litry płynu do spryskiwaczy. W czasie wyprawy Ssangyong Korando okazał się niemal niezawodny. Jednej drobnej naprawy wymagały jedynie niesprawne wycieraczki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutowała nowa odsłona Mazdy 6. Japoński sedan przeszedł mocną metamorfozę na zewnątrz i w środku. Sprawdzamy, co się zmieniło.