mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1.09 - Nowy bolid Kubicy

F1.09 - Nowy bolid Kubicy

Mniej elementów aerodynamicznych i gładkie opony - to cechy nowego bolidu BMW Sauber. "Przegląd Sportowy" przedstawia nowy samochód Roberta Kubicy oznaczony symbolem F1.09, dedykowany do startów w przyszłym sezonie.

F1.09 - Nowy bolid Kubicy
Widzieliśmy już poszczególne elementy, takie jak tylny spoiler czy opony bez rowków, ale żaden zespół Formuły 1 nie zaprezentował jeszcze całego bolidu zbudowanego według regulaminu, jaki będzie obowiązywał w przyszłym sezonie. Jakim samochodem Robert Kubica będzie ścigał się o mistrzostwo świata?

Z szerokim, ale mniej skomplikowanym przednim spoilerem, wąskim i złożonym z jednego płata tylnym skrzydłem, bez montowanych obecnie dodatkowych elementów aerodynamicznych samochody Formuły 1 będą wyglądały zupełnie inaczej niż bolidy, które teraz oglądamy na torach. Inne niż do tej pory proporcje sprawiają, że pojazd wydaje się dłuższy, bardziej smukły niż obecne modele, a zmienione skrzydła nasuwają skojarzenia z surowymi, kanciatymi bolidami sprzed kilkunastu lat.

W sezonie 2009 wyścigówki F1 będą jeździć na oponach bez rowków. Silniki zamiast dwóch, będą musiały wytrzymywać trzy weekendy Grand Prix. Innym rewolucyjnym rozwiązaniem będzie wprowadzenie systemu KERS. To układ magazynujący energię powstającą w trakcie hamowania bolidu. Na każdym okrążeniu, naciskając guzik, kierowca będzie mógł wykorzystać ją do zwiększenia mocy swojego silnika, co ułatwi wyprzedzanie bądź zwiększenie przewagi.

Zmiany wprowadzane w F1 mają zwiększyć atrakcyjność wyścigów dla kibiców. Zapewniające mniejszą przyczepność skrzydła i brak poprawiających przepływ powietrza owiewek ma ułatwić praktycznie niemożliwe teraz wyprzedanie bez czekania na błędy rywali. Najbardziej prestiżowa seria wyścigowa ma być też tańsza i bardziej ekologiczna. Być może dzięki rewolucji w charakterystyce samochodów do rywalizacji o zwycięstwa włączą się też inne, do tej pory słabsze teamy.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.