mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: 25 punktów za wygraną

F1: 25 punktów za wygraną

Komisja przy Formule 1 zaproponowała nowy system punktacji wyścigów z cyklu Grand Prix. Według niej zwycięzca wyścigu otrzymałby na swoje konto 25 punktów.

F1: 25 punktów za wygraną
Zwiększenie puli punktowej spowodowałoby również zwiększenie ilości nagrodzonych kierowców w trakcie wyścigu. Zamiast dotychczasowych ośmiu, teraz nagrodzonych miałoby być dziesięciu pierwszych zawodników. Szef F1, jeden z głównych pomysłodawców nowego systemu punktacji Bernie Ecclestone chce za drugie miejsce przyznawać 20 oczek, a za trzecie 15. Kolejne miejsca otrzymywałyby kolejno: 10, 8, 6, 4, 3, 2, 1.

Zmiana systemu punktacji podyktowana jest przede wszystkim zgłoszeniem się do rozgrywek w przyszłym sezonie większej ilości zespołów. W przyszłym roku wystartuje bowiem aż 13 ekip. W tym roku było ich 10. Nowy regulamin ma w piątek zaakceptować Rada Światowej Federacji Samochodowej (FIA).
Tematy w artykule: przepisy F1 FIA F1 Bernie Ecclestone

Podobne wiadomości:

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

Aktualności 2015-10-08

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport