mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Argentyńczyk kupił miejsce w bolidzie

F1: Argentyńczyk kupił miejsce w bolidzie

Wygląda na to, że po długich oczekiwaniach zespół US F1 w końcu przedstawi światu chociaż jednego ze swoich zawodników. Miejsce w nowym amerykańskim teamie wykupił sobie Jose Maria Lopez - tak przynajmniej zapewnia jego menedżer.

F1: Argentyńczyk kupił miejsce w bolidzie
Lopez to średnio utalentowany kierowca z Argentyny, który w normalnych okolicznościach nie miałby szans na angaż w Formule 1. Poszerzenie stawki oraz kryzys ekonomiczny oznaczają jednak, że na rynku znalazło się sporo ekip, które poszukują zawodników nie tyle szybkich, co majętnych.

W 2002 roku Lopez zdobył co prawda mistrzostwo Włoch w Formule Renault 2000, pokonując Roberta Kubicę, ale był wówczas hojnie sponsorowanym pupilkiem szefa programu rozwoju młodych kierowców Renault. Pod jego protektoratem w 2006 roku został nawet kierowcą testowym teamu Renault i właśnie wtedy jego umiejętności zostały zweryfikowane za kierownicą bolidu Formuły 1. Argentyńczyk nie potrafił przekonać szefów francuskiej ekipy, aby go zatrudnili.

Kierownictwo USF1 jest jednak pod wrażeniem jego zaplecza finansowego. W Argentynie znaleźli się sponsorzy, którzy za zaangażowanie rodaka w Formule 1 mają wyłożyć 8 milionów dolarów.

Wydaje się, że team współtworzony przez reportera telewizyjnego Petera Windsora jednak pojawi się w tegorocznej stawce. Dotąd był to jedyny zespół, który nie zakontraktował jeszcze żadnego zawodnika.

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech