mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: BMW Sauber chce tytuł

F1: BMW Sauber chce tytuł

Już w piątek oficjalnie treningi przed Grand Prix Australii. Czy BMW Sauber, team Roberta Kubicy, odegra w nim jakąś rolę? - Jestem optymistą - mówi szef niemiecko-szwajcarskiego zespołu, Mario Theissen.

F1: BMW Sauber chce tytuł
Szef BMW Sauber jest zadowolony z wyników testów, jak i samego bolidu. W przeciwieństwie do poprzedniego roku, teraz samochód ma pomóc Robertowi Kubicy i Nickowi Heidfeldowi w walce o tytuł mistrza świata. - "Zrobiliśmy ogromny krok w przyszłość! W naszym bolidzie zastosowaliśmy najnowocześniejsze technologie. Wykorzystujemy aerodynamikę, nowe opony oraz system KERS, a także inne nowinki technologiczne, które mają na celu wzmocnienie silnika. W tym sezonie będzie walczyć o tytuł mistrza świata. Ale zdajemy sobie sprawę, że wywalczenie czempionatu będzie niezwykle trudne i końcowe rezultaty wcale nie muszą się pokrywać z naszymi założeniami!" - ocenia Theissen.

Jedyna wątpliwość, to zastosowanie systemu KERS. - "System KERS na pewno zabierzemy do Melbourne. Nie wiem jednak, czy go zastosujemy! System testujemy już od dłuższego czasu, wyniki są bardzo dobre. Za zastosowaniem KERS przemawia wzmocnieni silnika, a przeciw - jego waga. Decyzję zostawiamy kierowcom" - mówi szef biało-niebieskich.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Wielkiej unifikacji w sporcie nie będzie!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.