mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: BMW Sauber chce tytuł

F1: BMW Sauber chce tytuł

Już w piątek oficjalnie treningi przed Grand Prix Australii. Czy BMW Sauber, team Roberta Kubicy, odegra w nim jakąś rolę? - Jestem optymistą - mówi szef niemiecko-szwajcarskiego zespołu, Mario Theissen.

F1: BMW Sauber chce tytuł
Szef BMW Sauber jest zadowolony z wyników testów, jak i samego bolidu. W przeciwieństwie do poprzedniego roku, teraz samochód ma pomóc Robertowi Kubicy i Nickowi Heidfeldowi w walce o tytuł mistrza świata. - "Zrobiliśmy ogromny krok w przyszłość! W naszym bolidzie zastosowaliśmy najnowocześniejsze technologie. Wykorzystujemy aerodynamikę, nowe opony oraz system KERS, a także inne nowinki technologiczne, które mają na celu wzmocnienie silnika. W tym sezonie będzie walczyć o tytuł mistrza świata. Ale zdajemy sobie sprawę, że wywalczenie czempionatu będzie niezwykle trudne i końcowe rezultaty wcale nie muszą się pokrywać z naszymi założeniami!" - ocenia Theissen.

Jedyna wątpliwość, to zastosowanie systemu KERS. - "System KERS na pewno zabierzemy do Melbourne. Nie wiem jednak, czy go zastosujemy! System testujemy już od dłuższego czasu, wyniki są bardzo dobre. Za zastosowaniem KERS przemawia wzmocnieni silnika, a przeciw - jego waga. Decyzję zostawiamy kierowcom" - mówi szef biało-niebieskich.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Syn legendarnego kierowcy rajdowego dołącza do F1

Syn legendarnego kierowcy rajdowegołącza...

Aktualności 2014-12-01

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?