mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: BMW Sauber chce tytuł

F1: BMW Sauber chce tytuł

Już w piątek oficjalnie treningi przed Grand Prix Australii. Czy BMW Sauber, team Roberta Kubicy, odegra w nim jakąś rolę? - Jestem optymistą - mówi szef niemiecko-szwajcarskiego zespołu, Mario Theissen.

F1: BMW Sauber chce tytuł
Szef BMW Sauber jest zadowolony z wyników testów, jak i samego bolidu. W przeciwieństwie do poprzedniego roku, teraz samochód ma pomóc Robertowi Kubicy i Nickowi Heidfeldowi w walce o tytuł mistrza świata. - "Zrobiliśmy ogromny krok w przyszłość! W naszym bolidzie zastosowaliśmy najnowocześniejsze technologie. Wykorzystujemy aerodynamikę, nowe opony oraz system KERS, a także inne nowinki technologiczne, które mają na celu wzmocnienie silnika. W tym sezonie będzie walczyć o tytuł mistrza świata. Ale zdajemy sobie sprawę, że wywalczenie czempionatu będzie niezwykle trudne i końcowe rezultaty wcale nie muszą się pokrywać z naszymi założeniami!" - ocenia Theissen.

Jedyna wątpliwość, to zastosowanie systemu KERS. - "System KERS na pewno zabierzemy do Melbourne. Nie wiem jednak, czy go zastosujemy! System testujemy już od dłuższego czasu, wyniki są bardzo dobre. Za zastosowaniem KERS przemawia wzmocnieni silnika, a przeciw - jego waga. Decyzję zostawiamy kierowcom" - mówi szef biało-niebieskich.
Tematy w artykule: F1

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.