mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: BMW Sauber odpuszcza walkę o mistrzostwo

F1: BMW Sauber odpuszcza walkę o mistrzostwo

Teraz, kiedy prowadzę w tabeli kierowców zrobię wszystko, aby obronić tę lokatę. Mam nadzieję, że mój zespół postąpi tak samo - mówił po zwycięstwie w Kanadzie Robert Kubica. Ostatnie wyniki wskazują, że inżynierowie ekipy BMW Sauber nie wzięli sobie do serc słów swojego zawodnika.

F1: BMW Sauber odpuszcza walkę o mistrzostwo
Na torze kierowcy walczą niecałe dwie godziny, ale ważniejszy wyścig w Jedynce trwa cały czas. Niemal 24 godziny na dobę w laboratoriach i biurach konstruktorskich inżynierowie starają się udoskonalać swoje samochody tak, aby z wyścigu na wyścig były coraz szybsze. Wyniki Grand Prix zależą bardziej od ich pracy niż postawy zawodników.

Sytuacja BMW nie jest tak zła, jak wskazują ostatnie rezultaty Roberta Kubicy, który miał sporo pecha i cierpiał w wyniku złych decyzji technicznych. Nie jest jednak tak dobrze, jak sugerują ostatnie wyniki Nicka Heidfelda. W ostatnim wyścigu Kubica na odpowiednio napompowanych oponach utrzymywał tempo Heikkiego Kovalainena w McLarenie oraz Kimiego Raikkonena w Ferrari. Heidfeld natomiast ustanowił rekord okrążenia.

Stratę technologiczną BMW najwyraźniej widać jest w kwalifikacjach. Kilka miesięcy temu Kubica walczył o pole position, a teraz problemem jest miejsce w pierwszej szóstce (a dla Heidfelda awans do finałowej sesji).

Nie jest wykluczone, że zespół Polaka świadomie odpuszcza ten sezon. Tegoroczne cele zostały już osiągnięte, a w przyszłym roku regulamin zmieni się tak bardzo, że układ sił w F1 może się przewrócić do góry nogami. Kto wcześniej zabierze się za szykowanie nowego auta, zyska szansę na prześcignięcie konkurencji. BMW już teraz prowadzi regularne testy innowacyjnego systemy KERS i obecnie pod tym względem wyprzedzają rywali. Gdyby czas na jego rozwój przeznaczono na udoskonalanie tegorocznego bolidu, Kubica zapewne byłby szybszy.
Tematy w artykule: Robert Kubica Sauber F1

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.