mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: BMW Sauber straci 17 mln Euro

F1: BMW Sauber straci 17 mln Euro

Dwa dni przed oficjalną premierą najnowszego bolidu ekipy BMW Sauber niemiecka ekipa została osłabiona. Jeden z ważniejszych partnerów finansowych - firma Credit Suisse ogłosiła, że wycofuje się z Formuły 1.

F1: BMW Sauber straci 17 mln Euro
Wiadomości o tym, że firma wycofa się z Formuły 1 krążyły od roku, ale zostały zdementowane kilka miesięcy temu. Jednak gdy świat finansjery zadrżał w obliczu globalnego kryzysu gospodarczego, jedną z firm, które poniosły ogromne straty, okazał się właśnie Credit Suisse. To przykra wiadomość dla BMW, bowiem niemiecki koncern także odczuwa skutki kryzysu, w szczególności zaś spadku sprzedaży na bardzo ważnym rynku Stanów Zjednoczonych.

Szacuje się, że dotychczas sponsor ten zasilał budżet teamu w około 17 mln euro rocznie. Credit Suisse był wieloletnim mecenasem ekipy Saubera, jeszcze na długo zanim została ona przejęta przez BMW.

Na szczęście przy ekipie Roberta Kubicy nadal zostaje najważniejszy sponsor - malezyjski potentat naftowy, firma Petronas. Malezyjczycy traktują BMW Sauber jako swojego reprezentanta w ekskluzywnym świecie F1 i już kilka miesięcy przed Grand Prix Malezji kraj pokrywają plakaty z Kubicą oraz Heidfeldem, zachęcające do przyjścia na wyścig. Prężne działania w celu drastycznego ograniczenia wydatków na ściganie w F1 i niespotykana dotąd zgodność ekip w tej kwestii, oznaczają, że problemy mają niemal wszystkie zespoły. Z bolidów Ferrari zniknęło logo Martini. Najsilniejsze i najbardziej stabilne zaplecze finansowe ma obecnie faworyt sezonu 2009 - team McLarena.
Tematy w artykule: Sauber f1 F1

Podobne wiadomości:

R29 - nowa broń Renault F1

auto motor i sport 0000-00-00

Ferrari ma nowego Tatę

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando