mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: BMW i Mercedes powiedzą "pas"?

F1: BMW i Mercedes powiedzą "pas"?

Światowy kryzys finansowy nie pozostaje bez wpływu na najdroższy sport świata. Trwa zgadywanka: który z wielkich koncernów samochodowych jako pierwszy pójdzie śladem Hondy. Ostatnio na liście firm, które mogą odejść z Formuły 1, obok Toyoty i Renault znalazły się także Mercedes i BMW.

F1: BMW i Mercedes powiedzą
Niemiecki magazyn "Focus" spekulował ostatnio na temat planów zarządu względem zespołu Roberta Kubicy. Podobno bossowie BMW w obliczu spadku sprzedaży aut i złych prognoz też na poważnie rozważają odejście z F1. Co ciekawe, decydującym argumentem ma być zdobycie mistrzostwa świata. W ten sposób koncern spełniłby swoje ambicje i mógłby pożegnać rywali w glorii i chwale. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Toyocie. Mówi się, że Japończycy zamkną swój zespół, jeśli ich kierowca nie odniesie w tym roku choćby jednego zwycięstwa.

- "Mamy wielu sponsorów i głęboko wierzymy, że pozostałe teamy przetrwają" - uspokaja Bernie Ecclestone, lecz fakty mówią same za siebie. Ostatnio o mały włos Jedynka nie straciła kolejnego ważnego gracza. Podobno zarząd Mercedesa głosował nad wycofaniem się z Formuły 1. Było blisko. Ostatecznie stosunkiem głosów 3:2 zdecydowano, że na razie firma nie opuści wieloletniego partnera - McLarena.

Podczas premiery nowego bolidu Mario Theissen uspokajał dziennikarzy, choć nie ukrywał, że skutki kryzysu są odczuwalne także w BMW. Niemiec entuzjastycznie wypowiadał się za to o działaniach mających na celu drastyczne obcięcie wydatków w F1. Wielkie oszczędzanie może być ratunkiem nie tylko dla małych, niezależnych stajni, lecz także potężnych fabrycznych teamów. Dzisiaj nikogo już nie stać na topienie setek milionów euro rocznie na starty w Formule 1.

Podobne wiadomości:

Ciemne chmury nad F1

Ciemne chmury nad F1

Aktualności 2009-01-26

F1: Honda wypada z gry

F1: Honda wypada z gry

Aktualności 2008-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.