mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: BMW i Mercedes powiedzą "pas"?

F1: BMW i Mercedes powiedzą "pas"?

Światowy kryzys finansowy nie pozostaje bez wpływu na najdroższy sport świata. Trwa zgadywanka: który z wielkich koncernów samochodowych jako pierwszy pójdzie śladem Hondy. Ostatnio na liście firm, które mogą odejść z Formuły 1, obok Toyoty i Renault znalazły się także Mercedes i BMW.

F1: BMW i Mercedes powiedzą
Niemiecki magazyn "Focus" spekulował ostatnio na temat planów zarządu względem zespołu Roberta Kubicy. Podobno bossowie BMW w obliczu spadku sprzedaży aut i złych prognoz też na poważnie rozważają odejście z F1. Co ciekawe, decydującym argumentem ma być zdobycie mistrzostwa świata. W ten sposób koncern spełniłby swoje ambicje i mógłby pożegnać rywali w glorii i chwale. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Toyocie. Mówi się, że Japończycy zamkną swój zespół, jeśli ich kierowca nie odniesie w tym roku choćby jednego zwycięstwa.

- "Mamy wielu sponsorów i głęboko wierzymy, że pozostałe teamy przetrwają" - uspokaja Bernie Ecclestone, lecz fakty mówią same za siebie. Ostatnio o mały włos Jedynka nie straciła kolejnego ważnego gracza. Podobno zarząd Mercedesa głosował nad wycofaniem się z Formuły 1. Było blisko. Ostatecznie stosunkiem głosów 3:2 zdecydowano, że na razie firma nie opuści wieloletniego partnera - McLarena.

Podczas premiery nowego bolidu Mario Theissen uspokajał dziennikarzy, choć nie ukrywał, że skutki kryzysu są odczuwalne także w BMW. Niemiec entuzjastycznie wypowiadał się za to o działaniach mających na celu drastyczne obcięcie wydatków w F1. Wielkie oszczędzanie może być ratunkiem nie tylko dla małych, niezależnych stajni, lecz także potężnych fabrycznych teamów. Dzisiaj nikogo już nie stać na topienie setek milionów euro rocznie na starty w Formule 1.

Podobne wiadomości:

Kryzys dosięgnie też targi w Lipsku

Kryzys dosięgnie też targi w Lipsku

Aktualności 2009-02-02

Ciemne chmury nad F1

Ciemne chmury nad F1

Aktualności 2009-01-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech