mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: BMW ma podwójny dyfuzor, Red Bull już potrójny

F1: BMW ma podwójny dyfuzor, Red Bull już potrójny

BMW Sauber wprowadziło udoskonalenia w bolidzie Roberta Kubicy. Niestety rywale rozwijają się się jeszcze szybciej. Taki Red Bull opracował już potrójny dyfuzor.

F1: BMW ma podwójny dyfuzor, Red Bull już potrójny
Problem w tym, że tam, gdzie inżynierowie BMW stawiają jeden krok, najlepsze ekipy robią dwa. Na Nurburgringu Kubica dostanie do dyspozycji drugą generację słynnego podwójnego dyfuzora. Pierwsza wersja wprowadzona w Turcji nie dawała wyraźnej poprawy czasów, a swoje pierwsze punkty zdobyte w tym sezonie Polak przypisywał raczej sprzyjającym okolicznościom (problemy Barrichello, Glocka i Nakajimy), niż ulepszeniom bolidu.Nowa wersja większego dyfuzora ma być znacznie lepsza i stąd nadzieja na duży skok osiągów. Tyle, że team Red Bull już trzy tygodnie temu w Wielkiej Brytanii wprowadził do swojego samochodu dyfuzor potrójny, choć jego konstruktorzy pracę nad tym urządzeniem zaczynali z ogromnym opóźnieniem z tego samego punktu, co BMW Sauber, Ferrari czy McLaren.

Przed wyścigiem na Silverstone inżynierowie Red Bulla nie spali przez dwie doby, aby zdążyć ze zmontowaniem udoskonalonego auta. Zupełnie przebudowali nos i przednie skrzydło, sekcje boczne, pokrywę silnika, opracowali nowy dyfuzor a nawet zwiększyli rozstaw osi (to już bardzo poważna zmiana konstrukcyjna).

Program Grand Prix Niemiec
Piątek, 10 lipca
10:00    - Trening 1   
14:00    - Trening 2
Sobota, 11 lipca
11:00    - Trening 3   
14:00    - Kwalifikacje   
Niedziela, 12 lipca
14:00    - Wyścig

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.