mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: BMW mówi pas

F1: BMW mówi pas

Tak jak przypuszczano zespół BMW Sauber podjął dzisiaj decyzję o wycofaniu się ze startów w Formule 1 w sezonie 2010.

F1: BMW mówi pas
To z pewnością jedna z najsmutniejszych wiadomości tego sezonu. Zespół Roberta Kubicy po fatalnym obecnym sezonie podjął decyzję o zaprzestaniu startów w królowej motosportu w przyszłym sezonie. - "Decyzja koncernu BMW wiąże się ze zmianą strategii firmy" - poinformowano na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Monachium. Choć BMW wycofuje się z finansowania zespołu Formuły 1, nadal uczestnić będzie w innych programach sportów motorywych.

Na razie nie wiadomo jaka przyszłość czeka kierowców BMW Sauber - Roberta Kubicę i Nicka Heidfelda. Według ekspertów ich pozostanie w F1 jest więcej niż pewne. Polak zaliczany jest do grona najszybszych kierowców i wiązany jest z przejściem do jednego z mocniejszych zespołów. Heidfeld z kolei miałby również otrzymać miejsce w bolidzie na 2010 rok, jednak w zespole niekoniecznie walczącym obecnie o czołowe lokaty.
Tematy w artykule: Robert Kubica F1 BMW Sauber odejście

Podobne wiadomości:

Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii

Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii

Aktualności 2015-05-20

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

~milus30 2009-07-30

Tak tylko Renault też mówi że z powodu kryzysu rozważa odejścioe z F1

~Greg12 2009-07-29

Czyli wychodzi na to że BMW nie potrafi budować samochodów i tyle. Pozostanie samochodem dla dresa/prezesa. Natomiast Renault uznawany przez wielbicieli niemieckich samochodów za totalny szmelc startuje dalej z coraz lepszymi wynikami. Po prostu BMW nie miało szans :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?