mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: BMW mówi pas

F1: BMW mówi pas

Tak jak przypuszczano zespół BMW Sauber podjął dzisiaj decyzję o wycofaniu się ze startów w Formule 1 w sezonie 2010.

F1: BMW mówi pas
To z pewnością jedna z najsmutniejszych wiadomości tego sezonu. Zespół Roberta Kubicy po fatalnym obecnym sezonie podjął decyzję o zaprzestaniu startów w królowej motosportu w przyszłym sezonie. - "Decyzja koncernu BMW wiąże się ze zmianą strategii firmy" - poinformowano na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Monachium. Choć BMW wycofuje się z finansowania zespołu Formuły 1, nadal uczestnić będzie w innych programach sportów motorywych.

Na razie nie wiadomo jaka przyszłość czeka kierowców BMW Sauber - Roberta Kubicę i Nicka Heidfelda. Według ekspertów ich pozostanie w F1 jest więcej niż pewne. Polak zaliczany jest do grona najszybszych kierowców i wiązany jest z przejściem do jednego z mocniejszych zespołów. Heidfeld z kolei miałby również otrzymać miejsce w bolidzie na 2010 rok, jednak w zespole niekoniecznie walczącym obecnie o czołowe lokaty.
Tematy w artykule: Robert Kubica F1 BMW Sauber odejście

Podobne wiadomości:

Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii

Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii

Aktualności 2015-05-20

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

~milus30 2009-07-30

Tak tylko Renault też mówi że z powodu kryzysu rozważa odejścioe z F1

~Greg12 2009-07-29

Czyli wychodzi na to że BMW nie potrafi budować samochodów i tyle. Pozostanie samochodem dla dresa/prezesa. Natomiast Renault uznawany przez wielbicieli niemieckich samochodów za totalny szmelc startuje dalej z coraz lepszymi wynikami. Po prostu BMW nie miało szans :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.