mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: BMW pracuje nad bolidem na 2010 rok

F1: BMW pracuje nad bolidem na 2010 rok

- "Technicy z Monachium stoją przed największym wyzwaniem. Rozpoczęły się prace nad bolidem na nowy sezon f1.10 i równolegle prowadzimy pracę nad rozwojem aktualnego samochodu F1.09" - mówi dyrektor BMW Mario Theissen.

F1: BMW pracuje nad bolidem na 2010 rok
Dyrektor BMW Sauber Mario Theissen na oficjalnej stronie BMW odniósł się do występów jego zespołu. Theissen przyznał, że przed sezonem zespół oczekiwał lepszych wyników. Wszystko przez zalegalizowanie przez FIA podwójnych dyfuzorów. Od tamtej pory wszystkie zespoły łącznie z BMW Sauber rozpoczęły pracę nad tym elementem bolidu. Widać, że dyfuzory odgrywają ogromną role podczas wyścigu, bowiem po zamontowaniu potrójnego dyfuzora przez team Red Bull, bolidy tego zespołu zdecydowanie wygrały ostatnie Grand Prix Niemiec. Niestety zespół Roberta Kubicy i Nicka Heidfelda jest na szarym końcu w tych technicznych rozwiązaniach.

 - "Mamy problem z niewystarczającą siłą docisku, jak również z oponami i nie możemy wykorzystać ich pełnego potencjału, zwłaszcza w niskich temperaturach - powiedział na oficjalnej stronie Theissen.
Za złe wyniki nasi kierowcy Robert Kubica i Nick Heidfeld nie ponoszą żadnej winy" - dodał. - "Teraz wszystko w rękach naszych inżynierów. Prowadzimy równolegle pracę nad dwoma samochodami. Obecny udoskonalamy, ale też przygotowujemy nowy na następny sezon" - zakończył Dyrektor BMW Sauber Mario Theissen.

Po niezbyt owocnych rezultatach teamy zrezygnowały z dalszych prac nad KERS (systemem odzyskiwania energii). Wygląda na to, że kto szybciej wprowadzi więcej dyfuzorów do bolidu, ten wygra następny wyścig.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW Robert Kubica dyfuzor Mario Theissen BMW Sauber bolid

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - czas na wersję Polestar
Volvo XC60 - czas na wersję Polestar
Volvo XC60 to jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Szwedzki producent przygotował kolejną, mocniejszą odmianę najpopularniejszego modelu sygnowaną logo Polestar.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech