mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: BMW pracuje nad bolidem na 2010 rok

F1: BMW pracuje nad bolidem na 2010 rok

- "Technicy z Monachium stoją przed największym wyzwaniem. Rozpoczęły się prace nad bolidem na nowy sezon f1.10 i równolegle prowadzimy pracę nad rozwojem aktualnego samochodu F1.09" - mówi dyrektor BMW Mario Theissen.

F1: BMW pracuje nad bolidem na 2010 rok
Dyrektor BMW Sauber Mario Theissen na oficjalnej stronie BMW odniósł się do występów jego zespołu. Theissen przyznał, że przed sezonem zespół oczekiwał lepszych wyników. Wszystko przez zalegalizowanie przez FIA podwójnych dyfuzorów. Od tamtej pory wszystkie zespoły łącznie z BMW Sauber rozpoczęły pracę nad tym elementem bolidu. Widać, że dyfuzory odgrywają ogromną role podczas wyścigu, bowiem po zamontowaniu potrójnego dyfuzora przez team Red Bull, bolidy tego zespołu zdecydowanie wygrały ostatnie Grand Prix Niemiec. Niestety zespół Roberta Kubicy i Nicka Heidfelda jest na szarym końcu w tych technicznych rozwiązaniach.

 - "Mamy problem z niewystarczającą siłą docisku, jak również z oponami i nie możemy wykorzystać ich pełnego potencjału, zwłaszcza w niskich temperaturach - powiedział na oficjalnej stronie Theissen.
Za złe wyniki nasi kierowcy Robert Kubica i Nick Heidfeld nie ponoszą żadnej winy" - dodał. - "Teraz wszystko w rękach naszych inżynierów. Prowadzimy równolegle pracę nad dwoma samochodami. Obecny udoskonalamy, ale też przygotowujemy nowy na następny sezon" - zakończył Dyrektor BMW Sauber Mario Theissen.

Po niezbyt owocnych rezultatach teamy zrezygnowały z dalszych prac nad KERS (systemem odzyskiwania energii). Wygląda na to, że kto szybciej wprowadzi więcej dyfuzorów do bolidu, ten wygra następny wyścig.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW Robert Kubica dyfuzor Mario Theissen BMW Sauber bolid

Podobne wiadomości:

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.