mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: BMW pracuje nad bolidem na 2010 rok

F1: BMW pracuje nad bolidem na 2010 rok

- "Technicy z Monachium stoją przed największym wyzwaniem. Rozpoczęły się prace nad bolidem na nowy sezon f1.10 i równolegle prowadzimy pracę nad rozwojem aktualnego samochodu F1.09" - mówi dyrektor BMW Mario Theissen.

F1: BMW pracuje nad bolidem na 2010 rok
Dyrektor BMW Sauber Mario Theissen na oficjalnej stronie BMW odniósł się do występów jego zespołu. Theissen przyznał, że przed sezonem zespół oczekiwał lepszych wyników. Wszystko przez zalegalizowanie przez FIA podwójnych dyfuzorów. Od tamtej pory wszystkie zespoły łącznie z BMW Sauber rozpoczęły pracę nad tym elementem bolidu. Widać, że dyfuzory odgrywają ogromną role podczas wyścigu, bowiem po zamontowaniu potrójnego dyfuzora przez team Red Bull, bolidy tego zespołu zdecydowanie wygrały ostatnie Grand Prix Niemiec. Niestety zespół Roberta Kubicy i Nicka Heidfelda jest na szarym końcu w tych technicznych rozwiązaniach.

 - "Mamy problem z niewystarczającą siłą docisku, jak również z oponami i nie możemy wykorzystać ich pełnego potencjału, zwłaszcza w niskich temperaturach - powiedział na oficjalnej stronie Theissen.
Za złe wyniki nasi kierowcy Robert Kubica i Nick Heidfeld nie ponoszą żadnej winy" - dodał. - "Teraz wszystko w rękach naszych inżynierów. Prowadzimy równolegle pracę nad dwoma samochodami. Obecny udoskonalamy, ale też przygotowujemy nowy na następny sezon" - zakończył Dyrektor BMW Sauber Mario Theissen.

Po niezbyt owocnych rezultatach teamy zrezygnowały z dalszych prac nad KERS (systemem odzyskiwania energii). Wygląda na to, że kto szybciej wprowadzi więcej dyfuzorów do bolidu, ten wygra następny wyścig.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW Robert Kubica dyfuzor Mario Theissen BMW Sauber bolid

Podobne wiadomości:

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

Samochody luksusowe 2017-05-26

Już jutro rusza we Włoszech prestiżowa wystawa Villa d`Este. To właśnie tam zadebiutuje najnowszy projekt bawarskiego producenta. Koncepcyjny model nawiązuje do legendarnej „ósemki”. Czy w końcu doczekamy się następcy?

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Rapid po faceliftingu - polski cennik
Skoda Rapid po faceliftingu - polski cennik
Odświeżona Skoda Rapid debiutuje na polskim rynku. Facelifting kompaktowego modelu Skody przyniósł unowocześnienia w obrębie nadwozia, jednostek napędowych oraz wyposażenia kabiny. Ile kosztuje nowy model?