mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Bahrajn dostanie drugą szansę?

F1: Bahrajn dostanie drugą szansę?

1 maja br. dowiemy się czy FIA zamierza dać organizatorom Grand Prix Bahrajnu jeszcze jedną szansę na zorganizowanego wyścigu w ramach czempionatu Formuły 1. Organizatorzy już zapewniają, że decyzja międzynarodowej federacji będzie dla nich pozytywna.

F1: Bahrajn dostanie drugą szansę?
Tego dnia upływa bowiem termin na podjęcie decyzji w sprawie Bahrajny, który w tym roku ponownie miał otwierać sezon 2011. Niestety ze względu na niestabilną sytuację polityczną na Bliskim Wschodzie, zdecydowano o nie przeprowadzaniu wyścigu w pierwszej połowie marca. Organizatorzy GP Bahrajnu są jednak przekonani, że FIA podejmie słuszną dla nich decyzję i dopuści wyścig jeszcze do sezonu 2011. "Jesteśmy w ciągłym kontakcie z FIA. Z tego co teraz wiemy, nie ma żadnych przeszkód by zorganizować wyścig w Bahrajnie jeszcze raz" - mówi szejk Salman bin Isa Al Khalifa, zarządca Bahrain International Circuit. "Bezpieczeństwo w naszym kraju wróciło do normy. Życie toczy się swoim normalnym tempem" - zapewnił Al Khalifa.

Jako możliwy termin rozegrania GP Bahrajnu wymienia się 13 listopada. Wiele w tej kwestii zależy też od organizatorów wyścigu w Abu Zabi. Ze względu na zrobienie miejsca w kalendarzu Bahrajnowi, wyścig w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozegrany zostanie tydzień lub dwa tygodnie później niż planowano, a więc w okolicach drugiego tygodnia grudnia. Jak nieoficjalnie wiadomo w tej sprawie także jest już optymistyczne porozumienie.
Tematy w artykule: FIA F1 Grand Prix Bahrajnu

Podobne wiadomości:

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

Aktualności 2015-10-08

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi wprowadza nowe oznaczenia
Audi wprowadza nowe oznaczenia
Audi postanowiło zmienić oznaczenia w swoich modelach. Nowy system miał wprowadzić porządek, ale na początek wywołuje sporo zamieszania. Wyjaśniamy, o co w nim chodzi.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic