mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Barrichello zrezygnuje przed 2014

F1: Barrichello zrezygnuje przed 2014

Co prawda Rubens Barrichello ma podpisaną nową, dwuletnią umowę, która gwarantuje mu starty w zespole Williamsa do końca sezonu 2013. Jak sam ostatnio przyznał będą to jego ostatnie dwa lata w Formule 1.

F1: Barrichello zrezygnuje przed 2014
Barrichello startuje nieprzerwanie w Formule 1 od 1993 roku. Ma na swoim koncie 320 Grand Prix. Brazylijczyk w Williamsie będzie jeździł w kolejnych dwóch sezonach. Sam jednak przyznaje, że to najprawdopodobniej będą ostatnie dwa lata spędzone za kierownicą bolidu. Decyzja o zakończeniu kariery to po części efekt wprowadzenia od sezonu 2014 nowych silników V6, o których ostatnio wypowiedział się sam kierowca w kontekście zamieszania w regulaminie.

"To duży, wewnętrzny spór. Najpierw nowe silniki miały być czterocylindrowe, teraz znowu mówi się o jednostkach V6. Nie możemy być zatem pewni, co tak naprawdę się wydarzy za 3 lata" - mówił Barrichello. W 2014 roku Brazylijczyk skończy 42 lata, czyli tyle ile obecnie ma Michael Schumacher. "Do tego czasu nie będzie mnie już w F1. Zamiast tego będę w Disneylandzie jadł hambrugery i jeździł na kolejce górskiej" - żartował Barrichello.

Mimo wszystko kierowca ma nadzieję, że uda mu się wypełnić kontrakt dla Williamsa. Zaznaczył jednak, że w Formule 1 nie ma żadnych gwarancji i trzeba liczyć się z niespodziankami.
Tematy w artykule: Rubens Barrichello Williams kontrakt

Podobne wiadomości:

Samochód brazylijskiej legendy na aukcji

Samochód brazylijskiej legendy na aukcji

Samochody luksusowe 2014-07-30

Ci kierowcy zarabiają najwięcej!

Ci kierowcy zarabiają najwięcej!

Aktualności 2014-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.