mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Będzie spotkanie FOTA-FIA

F1: Będzie spotkanie FOTA-FIA

Jeszcze w tym tygodniu dojdzie do spotkania prezydenta Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) Maxa Mosley'a z przedstawicielami Związku Zespołów Formuły 1 - FOTA (Formula One Teams Association) - poinformował w środę rzecznik FIA.

F1: Będzie spotkanie FOTA-FIA
Po zespołach Toyoty, Red Bull i Ferrari, także team Renault zapowiedział, że jeżeli FIA nie wycofa swoich propozycji dotyczących zasadniczych zmian od 2010 roku w wyścigach Formuły 1, nie wyśle zgłoszenia do mistrzostw świata 2010. Termin ich nadsyłania upływa 29 maja. Nie podano daty ani miejsca spotkania. FOTA w ubiegłym tygodniu wystąpiła do FIA o pilne wyznaczenie terminu spotkania w celu przeprowadzenia konsultacji dotyczących proponowanych zmian w regulaminie Formuły 1 od sezonu 2010.

Przedstawiciele FOTA wydali oświadczenie, w którym wyrazili poważnie zaniepokojenie decyzją o wprowadzeniu opcjonalnego limitu budżetu w wysokości 40 mln funtów dla teamów w 2010 roku.

Światowa Rada Sportów Motorowych FIA zdecydowała pod koniec kwietnia, że od sezonu w 2010 roku nie będzie można w trakcie wyścigu tankować bolidów. Ustalono także, że w wyścigach będzie mogło startować maksymalnie 26 samochodów. Lista zgłoszeń do następnego sezonu ma zostać ogłoszona 12 czerwca. Od przyszłego roku w wyścigach Formuły 1 zostanie także wprowadzony zakaz używania specjalnych kocy do ogrzewania opon.

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Oto nowe Audi R18 e-tron quattro

Oto nowe Audi R18 e-tron quattro

Aktualności 2015-03-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.