mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Będzie spotkanie FOTA-FIA

F1: Będzie spotkanie FOTA-FIA

Jeszcze w tym tygodniu dojdzie do spotkania prezydenta Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) Maxa Mosley'a z przedstawicielami Związku Zespołów Formuły 1 - FOTA (Formula One Teams Association) - poinformował w środę rzecznik FIA.

F1: Będzie spotkanie FOTA-FIA
Po zespołach Toyoty, Red Bull i Ferrari, także team Renault zapowiedział, że jeżeli FIA nie wycofa swoich propozycji dotyczących zasadniczych zmian od 2010 roku w wyścigach Formuły 1, nie wyśle zgłoszenia do mistrzostw świata 2010. Termin ich nadsyłania upływa 29 maja. Nie podano daty ani miejsca spotkania. FOTA w ubiegłym tygodniu wystąpiła do FIA o pilne wyznaczenie terminu spotkania w celu przeprowadzenia konsultacji dotyczących proponowanych zmian w regulaminie Formuły 1 od sezonu 2010.

Przedstawiciele FOTA wydali oświadczenie, w którym wyrazili poważnie zaniepokojenie decyzją o wprowadzeniu opcjonalnego limitu budżetu w wysokości 40 mln funtów dla teamów w 2010 roku.

Światowa Rada Sportów Motorowych FIA zdecydowała pod koniec kwietnia, że od sezonu w 2010 roku nie będzie można w trakcie wyścigu tankować bolidów. Ustalono także, że w wyścigach będzie mogło startować maksymalnie 26 samochodów. Lista zgłoszeń do następnego sezonu ma zostać ogłoszona 12 czerwca. Od przyszłego roku w wyścigach Formuły 1 zostanie także wprowadzony zakaz używania specjalnych kocy do ogrzewania opon.

Podobne wiadomości:

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

Aktualności 2015-10-08

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.