mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Będzie spotkanie FOTA-FIA

F1: Będzie spotkanie FOTA-FIA

Jeszcze w tym tygodniu dojdzie do spotkania prezydenta Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) Maxa Mosley'a z przedstawicielami Związku Zespołów Formuły 1 - FOTA (Formula One Teams Association) - poinformował w środę rzecznik FIA.

F1: Będzie spotkanie FOTA-FIA
Po zespołach Toyoty, Red Bull i Ferrari, także team Renault zapowiedział, że jeżeli FIA nie wycofa swoich propozycji dotyczących zasadniczych zmian od 2010 roku w wyścigach Formuły 1, nie wyśle zgłoszenia do mistrzostw świata 2010. Termin ich nadsyłania upływa 29 maja. Nie podano daty ani miejsca spotkania. FOTA w ubiegłym tygodniu wystąpiła do FIA o pilne wyznaczenie terminu spotkania w celu przeprowadzenia konsultacji dotyczących proponowanych zmian w regulaminie Formuły 1 od sezonu 2010.

Przedstawiciele FOTA wydali oświadczenie, w którym wyrazili poważnie zaniepokojenie decyzją o wprowadzeniu opcjonalnego limitu budżetu w wysokości 40 mln funtów dla teamów w 2010 roku.

Światowa Rada Sportów Motorowych FIA zdecydowała pod koniec kwietnia, że od sezonu w 2010 roku nie będzie można w trakcie wyścigu tankować bolidów. Ustalono także, że w wyścigach będzie mogło startować maksymalnie 26 samochodów. Lista zgłoszeń do następnego sezonu ma zostać ogłoszona 12 czerwca. Od przyszłego roku w wyścigach Formuły 1 zostanie także wprowadzony zakaz używania specjalnych kocy do ogrzewania opon.

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

Aktualności 2015-10-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.