mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Będzie wreszcie kompromis?

F1: Będzie wreszcie kompromis?

Teamy wchodzące w skład Związku Zespołów Formuły 1 (FOTA) zaproponowały podczas czwartkowego spotkania z szefostwem Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) w Londynie kompromisowe rozwiązanie dotyczące zmian w regulaminie mistrzostw świata od 2010 roku.

F1: Będzie wreszcie kompromis?
Głównym przedmiotem sporu jest wprowadzenie opcjonalnego limitu budżetu w wysokości 40 milionów funtów od 2010 roku. Tego rozwiązania nie akceptują przede wszystkim najsilniejsze ekipy ubiegłego sezonu: Ferrari, McLaren-Mercedes i BMW-Sauber, a ich szefowie zagrozili nawet bojkotem cyklu Grand Prix. Kilka dotychczasowych spotkań przedstawicieli obydwu stron nie przyniosło przełomu w sprawie, ale po negocjacjach na londyńskim lotnisku Heathrow, które zakończyły się późno w nocy, rysuje się szansa na porozumienie.

FOTA opracowało bowiem kompromisową propozycję dwustopniowego wprowadzenie limitu budżetu, zgodnie z którym miałby on wynieść 100 milionów euro w 2010 roku i 45 mln euro w 2011. Jednocześni nowe zespoły w Formule 1 miałyby otrzymać pomoc techniczną przy projektowaniu samochodów i zakupie części.

Jeszcze nie wiadomo czy FIA zgodzi się na ten pomysł, ale jest to bardzo prawdopodobne, bo w przeciwnym razie FOTA grozi, że jego członkowie nie prześlą aplikacji do udziału w przyszłorocznych MŚ Formuły 1 (termin upływa w piątek o północy). Z tego grona wyłamał się jak dotychczas tylko team Williams-Toyota, który został za to zawieszony w prawach członka związku.

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.