mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Bolid Kubicy do mocnego liftingu

F1: Bolid Kubicy do mocnego liftingu

Po pierwsze - być w finale kwalifikacji, po drugie - dojechać do mety. To cele Renault przed otwierającym sezon mistrzostw świata Formuły 1 Grand Prix Bahrajnu - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

F1: Bolid Kubicy do mocnego liftingu
Zanim jednak bolid Roberta Kubicy wyjedzie na tor Sakhir, zostanie zmieniony... w 40 procentach. Tyle nowych elementów przywiozła ze sobą francuska ekipa. "Szczegółów nie zdradzę, ale chodzi głównie o nowy zestaw aerodynamiczny" - mówi szef ekipy Eric Boullier.

"Pracujemy do ostatniej chwili. To wielki wysiłek dla ludzi w fabryce" - dodaje Francuz. "Dopiero w Bahrajnie dostaniemy większość nowych części. Mając doświadczenie z poprzednich lat i patrząc na wykresy oraz dane z symulacji w tunelu aerodynamicznym, sądzę, że optymalne ustawienia samochodu jeszcze przed pierwszym wyścigiem mogą się znacznie zmienić" - mówi nam Kubica. Jutro podczas treningów przekona się, czy udoskonalenia bolidu poszły w dobrą stronę.

Polak w tym sezonie będzie miał nie tylko nowy samochód, ale i kask. - Już rok temu sprawdzałem inny. W tym roku po testach, które wypadły bardzo pomyślnie, zdecydowałem się na zmianę marki (z Arai na Bell - przyp. red.). Główne zalety nowego kasku to trochę niższa waga i lepszy układ chłodzenia, co będzie dużym ułatwieniem przy jeździe w upale - opowiada Kubica.

Więcej w Przeglądzie Sportowym >>>

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.