Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Bolid Kubicy do mocnego liftingu

F1: Bolid Kubicy do mocnego liftingu

Po pierwsze - być w finale kwalifikacji, po drugie - dojechać do mety. To cele Renault przed otwierającym sezon mistrzostw świata Formuły 1 Grand Prix Bahrajnu - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

F1: Bolid Kubicy do mocnego liftingu
Zanim jednak bolid Roberta Kubicy wyjedzie na tor Sakhir, zostanie zmieniony... w 40 procentach. Tyle nowych elementów przywiozła ze sobą francuska ekipa. "Szczegółów nie zdradzę, ale chodzi głównie o nowy zestaw aerodynamiczny" - mówi szef ekipy Eric Boullier.

"Pracujemy do ostatniej chwili. To wielki wysiłek dla ludzi w fabryce" - dodaje Francuz. "Dopiero w Bahrajnie dostaniemy większość nowych części. Mając doświadczenie z poprzednich lat i patrząc na wykresy oraz dane z symulacji w tunelu aerodynamicznym, sądzę, że optymalne ustawienia samochodu jeszcze przed pierwszym wyścigiem mogą się znacznie zmienić" - mówi nam Kubica. Jutro podczas treningów przekona się, czy udoskonalenia bolidu poszły w dobrą stronę.

Polak w tym sezonie będzie miał nie tylko nowy samochód, ale i kask. - Już rok temu sprawdzałem inny. W tym roku po testach, które wypadły bardzo pomyślnie, zdecydowałem się na zmianę marki (z Arai na Bell - przyp. red.). Główne zalety nowego kasku to trochę niższa waga i lepszy układ chłodzenia, co będzie dużym ułatwieniem przy jeździe w upale - opowiada Kubica.

Więcej w Przeglądzie Sportowym >>>

Podobne wiadomości:

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Premiery 2016-07-13

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Aktualności 2016-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?
Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?
Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny pochylił się nad skargą Rzecznika Praw Obywatelskich i wydał wyrok w sprawie zatrzymywania przez funkcjonariuszy uprawnień kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 km/h.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj