mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Bolidy z silnikami 1,6 l.

F1: Bolidy z silnikami 1,6 l.

FIA ponownie zabrała głos w sprawie ograniczeń silnikowych. W 2013 roku, mimo wielu sprzeciwów mają pojawić się nowe, bardziej przyjazne środowisku jednostki, których pojemność będzie wynosić 1600 ccm.

F1: Bolidy z silnikami 1,6 l.
Międzynarodowa Federacja Samochoda zamierza w ten sposób ograniczyć koszty związane z produkcją silników do bolidów Formyły 1. Nowy silnik mimo dużej mniejszej pojemności - dokładnie o 800 ccm w stosunku do obecnych 2,4 l. - i połowę mniejszą liczbą cylindrów - cztery zamiast ośmiu - ma nadal generować moc rzędu 750 KM. FIA dopuszcza bowiem stosowanie turbodoładowania. Jednostki, których ewentualny debiut przewidziano na 2013 rok mają być jednocześnie mniej awaryjne i mniej paliwożerne.

Ostateczna decyzja w sprawie nowych silników ma zapaść 10. grudnia na posiedzeniu FIA. Już teraz wiadomo, że z przyjęcia takiego rozwiązania nie będą zadawolne między innymi Ferrari Mercedes, które to są obecnie dostawcami silników dla kilku zespołów F1. Obie marki twierdzą, że nowa konstrukcja tylko pozornie wprowadzi oszczędności. FIA ich zdaniem nie bierze pod uwagę między innymi kosztów związanych z testami, badaniami i zaprojektowaniem nowych jednostek, które trzeba będzie przeprowadzić zupełnie od podstaw.
Tematy w artykule: Formuła 1 silnik bolid

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Technika 2017-01-25

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

~icek 2010-12-06

od lat powtarzam, na torach brakuje krawężników wyższych niż 10 cm. w F1 sprawdzają nowe technologie, które są potem używane w naszych autach. niech sprawdzają w normalnych warunkach. kilka dziur w nawierzchni też poprawiłoby wizerunek kierowców bolidów. cisnąć do dechy byle małpa potrafi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka
Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka
Aż pięć firm i konsorcjów stanęło do przetargu o budowę odcinka drogi S61 Via Baltica. Chodzi o fragment na odcinku od Śniadowa do obwodnicy Łomży.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech