mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Brawurowe posunięcie Kubicy?

F1: Brawurowe posunięcie Kubicy?

Wiążąc się z Renault Robert Kubica mógłby wreszcie zostać liderem ambitnego teamu - czytamy w Przeglądzie Sportowym. Wielu fachowców uważa, że ewentualne przejście Roberta Kubicy do teamu Renault może okazać się błędem. Czy rzeczywiście tak jest?

F1: Brawurowe posunięcie Kubicy?
Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że team Renault jest w stadium rozpadu. Od początku roku zarząd koncernu rozważał, czy po sezonie 2009 w ogóle nie wycofać się z Formuły 1. Gdy w końcu zadeklarowali pozostanie w Jedynce, wybuchła afera singapurska. Choć kara dla teamu była bardzo łagodna (w kuluarach mówi się, że FIA nie chciała stracić w F1 kolejnego wielkiego koncernu samochodowego, po Hondzie i BMW), mocno ucierpiał jego wizerunek. Ale najgorsza wydaje się utrata dwóch kluczowych ludzi oraz dużych sponsorów.

Od wielu lat ekipą rządził Flavio Briatore, a jego prawą ręką był znany i szanowany dyrektor inżynierów Pat Symonds. Teraz nie ma ich już w składzie i w ogóle w Formule 1. Należy podkreślić, że Briatore - choć załatwiał w zespole prywatne interesy - zapewnił równocześnie dużo pieniędzy od sponsorów. Założyciel elitarnego „Klubu Miliarderów" ma do tego wielki talent, który nie posłuży już francuskiemu teamowi.

Tymczasem po ostatnim skandalu Renault natychmiast opuścili dwaj poważni partnerzy - tytularny sponsor ING oraz hiszpańska firma ubezpieczeniowa Mutua Madrilena. Tak naprawdę afera singapurska była dla nich tylko pretekstem, aby w dobie kryzysu wycofać się z kosztownego sponsoringu Formuły 1.

Z dnia na dzień team, z którym Kubica ma podobno związać swoją przyszłość, stracił masę pieniędzy. Jeśli dodamy do tego pogłoski, że Alonso zabierze do Ferrari kilku inżynierów, ewentualny transfer Polaka do Renault wydaje się posunięciem ryzykownym, żeby nie powiedzieć brawurowym.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica F1 kontrakt

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.