mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Briatore będzie walczył z wyrokiem

F1: Briatore będzie walczył z wyrokiem

Flavio Briatore zamierza starać się o odszkodowanie po surowym wyroku Światowej Rady Sportów Motorowych. Sprawa znajdzie swój dalszy ciąg w sądzie.

F1: Briatore będzie walczył z wyrokiem
Flavio Briatore nie tylko stracił pracę w zespole Renault. Wyrok wykluczający go z wszelkiej działalności pod egidą FIA oznacza dla Briatore spore kłopoty. Włoch nie będzie mógł już być agentem czołowych kierowców Formuły 1, w tym Fernando Alonso i Marka Webbera. Briatore musi także zrezygnować z posady w zarządzie serii GP2. Dodatkowo angielskie prawo piłkarskie przewiduje, że właścicielem klubu nie może być osoba zdyskwalifikowana w innej dyscyplinie, a to oznacza, że Briatore musi się pozbyć udziałów w Queens Park Rangers.

- Nie można tak zostawiać człowieka bez środków do życia. Przecież Briatore nawet nie miał prawa do obrony - mówi Carlos Garcia, szef hiszpańskiej federacji. Garcia nazywa wyrok nadmiernym i nieproporcjonalnym. Nie dziwi się, więc, że Briatore ma zamiar wystąpić do sądu o oczyszczenie swojego imienia i olbrzymie odszkodowanie. Carlos Garcia dziwi się też, że surowej kary uniknął Nelsinho Piquet. - To podobno był akt kryminalny, więc dlaczego kary uniknął wykonawca? - dziwi się Garcia. Światowa Rada Sportów Motorowych postanowiła, że Piquet uniknie kary w zamian za ujawnienie afery.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault FIA Flavio Briatore kara Grand Prix Singapuru

Podobne wiadomości:

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Renault Fluence – wersja elektryczna w...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~raf 2009-09-23

faktycznie dziwne jest że "donosiciel" unika odpowiedzialność za wszystko, tylko dlatego że wysypał po wywaleniu go z zespołu za mierne wyniki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.