mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Briatore będzie walczył z wyrokiem

F1: Briatore będzie walczył z wyrokiem

Flavio Briatore zamierza starać się o odszkodowanie po surowym wyroku Światowej Rady Sportów Motorowych. Sprawa znajdzie swój dalszy ciąg w sądzie.

F1: Briatore będzie walczył z wyrokiem
Flavio Briatore nie tylko stracił pracę w zespole Renault. Wyrok wykluczający go z wszelkiej działalności pod egidą FIA oznacza dla Briatore spore kłopoty. Włoch nie będzie mógł już być agentem czołowych kierowców Formuły 1, w tym Fernando Alonso i Marka Webbera. Briatore musi także zrezygnować z posady w zarządzie serii GP2. Dodatkowo angielskie prawo piłkarskie przewiduje, że właścicielem klubu nie może być osoba zdyskwalifikowana w innej dyscyplinie, a to oznacza, że Briatore musi się pozbyć udziałów w Queens Park Rangers.

- Nie można tak zostawiać człowieka bez środków do życia. Przecież Briatore nawet nie miał prawa do obrony - mówi Carlos Garcia, szef hiszpańskiej federacji. Garcia nazywa wyrok nadmiernym i nieproporcjonalnym. Nie dziwi się, więc, że Briatore ma zamiar wystąpić do sądu o oczyszczenie swojego imienia i olbrzymie odszkodowanie. Carlos Garcia dziwi się też, że surowej kary uniknął Nelsinho Piquet. - To podobno był akt kryminalny, więc dlaczego kary uniknął wykonawca? - dziwi się Garcia. Światowa Rada Sportów Motorowych postanowiła, że Piquet uniknie kary w zamian za ujawnienie afery.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault FIA Flavio Briatore kara Grand Prix Singapuru

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Renault Megane RS - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-17

Komentuj:

~raf 2009-09-23

faktycznie dziwne jest że "donosiciel" unika odpowiedzialność za wszystko, tylko dlatego że wysypał po wywaleniu go z zespołu za mierne wyniki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką
Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką
Elektryczne osobówki coraz częściej pojawiają się na drogach, a tymczasem Tesla pracuje nad kolejną rewolucją - autonomiczną ciężarówką napędzaną prądem. Auto zadebiutuje jeszcze w tym roku.