mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Briatore szykuje zemstę

F1: Briatore szykuje zemstę

Flavio Briatore zamierza pozwać Nelsona Piqueta do sądu. To efekt afery, która zmiotła Briatore ze świata Formuły 1.

F1: Briatore szykuje zemstę
Podczas Grand Prix Singapuru Nelson Piquet Junior miał celowo rozbić bolid, by na obecności samochodu bezpieczeństwa na torze skorzystał partner z Renault Fernando Alonso. Za całą aferą miał stać Flavio Briatore. Włoch został za udział w aferze dożywotnio zdyskwalifikowany przez FIA, ale sąd w Paryżu uchylił tę decyzję. W związku z tym Flavio Briatore spotka się z rodziną Piquet w sądzie. To właśnie Nelson Piquet Junior ujawnił aferę, a rolę w zamieszaniu odegrał też jego ojciec.

- Zło, które mnie spotkało nie może zostać zapomniane w jeden dzień - mówi Flavio Briatore, który przez zamieszanie stracił pracę w zespole Renault. Briatore uważa także, że dożywotnia dyskwalifikacja to wina byłego szefa FIA Maxa Mosleya. - To była zemsta ze strony Mosleya, który zawsze traktował FIA jak swoją własność - uważa Briatore, który mówi, że nowy szef FIA Jean Todt to osoba godna zaufania.

Powrót Briatore do Renault jest prawdopodobnie wykluczony, ale dożywotnia dyskwalifikacja obejmowała także działalność menedżerską, a Briatore reprezentuje interesy wielu kierowców. Teraz będzie mógł skoncentrować się na tym zajęciu.

Podobne wiadomości:

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando