Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Briatore szykuje zemstę

F1: Briatore szykuje zemstę

Flavio Briatore zamierza pozwać Nelsona Piqueta do sądu. To efekt afery, która zmiotła Briatore ze świata Formuły 1.

F1: Briatore szykuje zemstę
Podczas Grand Prix Singapuru Nelson Piquet Junior miał celowo rozbić bolid, by na obecności samochodu bezpieczeństwa na torze skorzystał partner z Renault Fernando Alonso. Za całą aferą miał stać Flavio Briatore. Włoch został za udział w aferze dożywotnio zdyskwalifikowany przez FIA, ale sąd w Paryżu uchylił tę decyzję. W związku z tym Flavio Briatore spotka się z rodziną Piquet w sądzie. To właśnie Nelson Piquet Junior ujawnił aferę, a rolę w zamieszaniu odegrał też jego ojciec.

- Zło, które mnie spotkało nie może zostać zapomniane w jeden dzień - mówi Flavio Briatore, który przez zamieszanie stracił pracę w zespole Renault. Briatore uważa także, że dożywotnia dyskwalifikacja to wina byłego szefa FIA Maxa Mosleya. - To była zemsta ze strony Mosleya, który zawsze traktował FIA jak swoją własność - uważa Briatore, który mówi, że nowy szef FIA Jean Todt to osoba godna zaufania.

Powrót Briatore do Renault jest prawdopodobnie wykluczony, ale dożywotnia dyskwalifikacja obejmowała także działalność menedżerską, a Briatore reprezentuje interesy wielu kierowców. Teraz będzie mógł skoncentrować się na tym zajęciu.

Podobne wiadomości:

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Premiery 2016-07-13

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Aktualności 2016-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan GT-R - oto cennik po liftingu
Nissan GT-R - oto cennik po liftingu
Nissan GT-R oznaczony jako R35 został wprowadzony na rynek w 2007 roku. Od tamtego czasu samochód był nieznacznie modyfikowany przez japońskiego producenta. W tym roku pojawiła się nowa wersja auta, którą poddano poważniejszemu faceliftingowi.