mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Bruno Senna drugim kierowcą Williamsa [aktualizacja]

F1: Bruno Senna drugim kierowcą Williamsa [aktualizacja]

Informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona ani przez zespół, ani przez samego zainteresowanego. Jednak należy się spodziewać, że potwierdzenie pojawi się w nadchodzących dniach.

F1: Bruno Senna drugim kierowcą Williamsa [aktualizacja]
Włoski serwis Autosprint donosi powołując się na nieznane brazylijskie źródła, że Bruno Senna zebrał ok. 14 milionów euro od swoich sponsorów, m.in. koncernu naftowego OGX, Embratela i Gilette co pozwoliło wygrać wyścig o fotel kierowcy Williamsa z Adrianem Sutilem. Niemiecki kierowca przegrał walkę przez brak wsparcia ze strony swojego  największego sponsora, firmy Medion.

Jeśli informacja się potwierdzi, a na to się zanosi to będziemy mięli do czynienia z ciekawą sytuacją. Ponownie w stawce pojawią się nazwisko Senna na kokpicie Williamsa, który od nowego sezonu zostanie wyposażony w jednostki napędowe Renault. Siostrzeniec Ayrtona Senny napiszę swoją własną historię w rozdziale Senna-Williams-Renault i miejmy nadzieję, że zobaczymy go na podium i walczącego w czołówce.

Aktualizacja
Godzinę po tym jak informowaliśmy o przejściu Bruno Senny do Williamsa legendarny zespół potwierdził podpisanie kontraktu z siostrzeńcem trzykrotnego mistrza świata, Ayrtona Senny. "Dwa sezony Bruna w F1 nie dały mu idealnej szansy do zaprezentowania swojego potencjału. Dlatego spędziliśmy z nim dużo czasu na torze i w symulatorze, gdzie pokazał, ż jest szybki oraz dokładny pod względem technicznym. Pokazał również zdolność uczenia się. Teraz nie możemy się doczekać kiedy zobaczymy jego talent w naszym bolidzie", powiedział szef zespołu Sir Frank Williams.

"Jazda dla zespołu, w którym startował mój wuj będzie bardzo interesująca ponieważ kilku ludzi z zespołu pracowało również z Ayrtonem. Mam nadzieję, że będziemy mogli przywrócić, niektóre wspomnienia i stworzyć również nowe wspaniałe. Chce osiągać dobre wyniki ze względu na wsparcie, który otrzymałem od państwa i które pozwoliło mi być tu gdzie jestem. Jestem dymny z tego, że pochodzę z Brazylii i jeszcze bardziej zmotywowany do zaprezentowania tego co potrafię. Od momentu kiedy wsiadłem do go-karta nigdy nie chciałem czegoś innego", skomentował Bruno Senna.

Dzisiejsza informacja powoduje, że w stawce raczej nie zobaczymy już Rubensa Barrichello, który jest kierowcą z najdłuższym stażem. Wprawdzie jest jeszcze jedno dostępne miejsce w HRT, ale nikła szansa by brazylijski kierowca trafił do tej ekipy.

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

BMW M5 – z pozoru niepozorne

auto motor i sport 0000-00-00

Piąta generacja BMW M5 żegna się z kochającym wysokie obroty, wolnossącym silnikiem. Teraz rządzi ośmiocylindrowy biturbo o mocy 560 KM - też drapieżny, ale bardziej oszczędny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.