mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Button flirtuje z Ferrari?

F1: Button flirtuje z Ferrari?

Akcje Jensona Buttona po spektakularnej wygranej w Grand Prix Kanady urosły do tego stopnia, że Brytyjczyk zaczął być wiązany z przejściem do zespołu Ferrari. Obecny kierowca McLarena miałby tam zastąpić Felipe Massę.

F1: Button flirtuje z Ferrari?
To, że 31-letni Brytyjczyk nie zapomniał jak się wygrywa, pokazał podczas ostatniego, obfitującego w dramaturgię wyścigu w Montrealu. Kierowca McLarena mimo dwóch stłuczek (w tym jednej z Fernando Alonso) na ostatnim okrążeniu wyścigu zdołał wyprzedzić niedoścignionego w tym sezonie Sebastiana Vettela z ekipy Red Bulla i wygrać w pięknym stylu w Kanadzie. Nic więc dziwnego, że po tak spektakularnym zwycięstwie o Buttonie w paddocku F1 jest znowu głośno. Do tego stopnia, że mimo wspomnianej kolizji z Alonso nikomu nie przeszkadza, aby obaj panowie w przyszłości jeździli w jednej stajni. Oczywiście mowa o Ferrari.

Według nieoficjalnych informacji Button wcale nie kwapi się do przedłużenia umowy z obecnym pracodawcą. Kontrakt kierowcy z McLarenem kończy się po sezonie 2011. Button co prawda dostał opcję umowy od brytyjskiej stajni na kolejny sezon, ale nie spieszy się do jej podpisania. Tym bardziej, że ekipa z Maranello również wykazuje zainteresowanie mistrzem świata z 2009 roku. Podobno Włosi pytali o możliwość zatrudnienia Buttona jego menadżerów, wskazując, że mógłby on zastąpić u nich Brazylijczyka Felipe Massę. Przedstawiciele Ferrari nieśmiało przyznają, że "wiele rozmawiało się" na temat Jensona Buttona.

Jakiś czas temu sam kierowca w jednym z wywiadów powiedział, że kiedy był młodym kierowcą marzą o tym by jeździć w takich zespołach jak Williams, McLaren czy Ferrari. "Jak dotąd udało mi się jeździć w dwóch z nich. To wspaniałe. Jako ośmiolatek nie przypuszczałem, że kiedyś może mi się to udać. Mając tyle lat jasne, że marzy się o tym, aby koniecznie jeździć dla czerwonego zespołu " - dodał wówczas Jenson Button.

Podobne wiadomości:

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej ekstremalne

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej...

Aktualności 2017-10-31

Ferrari World Design Contest – finalista

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.