mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Button zazdrości Ferrari, Alonso zachwycony

F1: Button zazdrości Ferrari, Alonso zachwycony

Jenson Button po czterodniowych testach w Jerez przyznał w wywiadzie, że według niego to Ferrari aktualnie dysponuje najszybszym samochodem. Nowy kierowca ekipy z Maranello Fernando Alonso też jest tego samego zdania mówiąc, że F10 to najlepszy bolid jaki prowadził w swojej karierze do tej pory.

F1: Button zazdrości Ferrari, Alonso zachwycony
"Myślę, że Ferrari ma bardzo mocny samochód" - mówił po testach aktualny mistrz świata Jenson Button. "Jeśli przeanalizuje się ich czasy, uzyskiwane zwłaszcza ostatniego dnia to widać, że ich forma jest wysoka. Sądzę, że jest najwyższa spośród wszystkich zespołów" - dodał Anglik. Ostatniego dnia testów Button przez długi czas widniał w wynikach pojedynczego okrążenia za Alonso i Michaelem Schumacherem. Jednak w końcówce to on był autorem najlepszego czasu.

Domysły Buttona wydają się mieć potwierdzenie w słowach wypowiedzianych przez Fernando Alonso. Hiszpan nie krył satysfakcji po zaliczeniu testów w swoim F10 przyznając, że to najlepszy bolid jaki kiedykolwiek prowadził. "Nie mamy powodów by być pesymistami" - mówił dwukrotny mistrz globu. "Jeśli chodzi o moje odczucia, to jest to najlepszy samochód jaki dotychczas prowadziłem w swojej karierze" - przyznał dumnie Alonso. Kierowca Ferrari nie przekreśla jednak głównych rywali, również chwaląc ich dyspozycje.

"Red Bull, McLaren i Renault były także szybkie tego weekendu. My jednak jeszcze nie pokazaliśmy swoich kart. Testowaliśmy głównie długie przejazdy i sprawdzaliśmy wytrzymałość całej konstrukcji. Teraz przeanalizujemy wszystkie dane, ale już teraz widzę, że możemy być optymistami. Gdybym dziś był w innym zespole, to z podziwem patrzyłbym na Ferrari. Program testów przebiega bardzo dobrze" - zakończył Alonso.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Jenson Button Fernando Alonso bolid test

Podobne wiadomości:

599 GTO – najszybsze drogowe Ferrari

auto motor i sport 0000-00-00

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.