mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Cele BMW Sauber się nie zmieniły

F1: Cele BMW Sauber się nie zmieniły

Pomimo drobnych problemów z bolidem F1.08 wiara szefostwa teamu BMW Sauber w sukces w zbliżającym się sezonie jest niezachwiana. Mario Theissen liczy, że Robertowi Kubicy lub Nickowi Heidfeldowi uda się wygrać choć jedne zawody z cyklu Grand Prix. Nowy sezon to jednak przede wszystkim nowe nadzieje dla naszego jedynego rodaka w F1.

F1: Cele BMW Sauber się nie zmieniły
Nowy bolid BMW Sauber podczas pierwszych testów miał problemy z balansem. Kłopoty na tak wczesnym etapie nieznacznie opóźniły jego rozwój. "W zimie świadomie optowaliśmy za pewnymi zmianami w bolidzie F1.08. Podeszliśmy do tego dość energicznie, ale aby prześcignąć inne zespoły było to konieczne. Niezawodność samochodu jest na niezłym poziomie" - przekonuje Theissen.

"Dowiedzieliśmy się również, że trudniej jest nam kontrolować potencjał bolidu. Osiąga on bowiem zakładane limity znacznie szybciej niż poprzedni samochód. Wierzę, że jesteśmy na dobrej drodze" - dodaje szef BMW Sauber. "Nasze cele na przyszły sezon są takie jak ostatnio. Chcemy zmniejszyć dystans dzielący nas od innych zespołów i wygrać nasz pierwszy wyścig" - kończy Theissen.

BMW Sauber ostatni sezon zakończył na trzeciej pozycji w klasyfikacji konstruktorów. Dyskwalifikacja angielskiego teamu McLaren pozwoliła jednak niemieckiej stajni przesunąć się o jedno oczko wyżej.

Nowy sezon Formuły 1 zbliża się wielkimi krokami. Do pierwszych zawodów z cyklu Grand Prix pozostał tydzień. O nowych możliwościach bolidu i swoich odczuciach przed sezonem mówi także Robert Kubica.

"Nie mogę doczekać się startu" - mówi przed zawodami w Melbourne Polak. Kierowca teamu BMW Sauber do Australii wraca mając w pamięci ubiegłoroczne problemy ze skrzynią biegów, które nie pozwoliły mu ukończyć wyścigu na torze Albert Park. Nowy sezon to jednak nowe nadzieje dla Kubicy.

"W Australii w końcu zakończą się spekulacje na temat bolidów. Nie mogę się doczekać startu w Melbourne. Cały zespół pracował w pocie czoła przez ostatnie tygodnie i myślę, że w naszym samochodzie drzemie spory potencjał" - mówi krakowianin. "Lubię tor w Melbourne. Jeśli zależałoby to ode mnie, to wszystkie wyścigi odbywałyby się na torach ulicznych. W tym sezonie istotne staną się umiejętności kierowcy, bo niedozwolona będzie kontrola trakcji" - mówi Kubica.

"W Melbourne zawsze jest świetna atmosfera, fani są niesamowici, a miasto jest piękne. To wszystko sprawia, że urok początku sezonu jest wyjątkowy" - dodaje. W poprzednim sezonie Robert Kubica ukończył sezonu Formuły 1 na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej.
Tematy w artykule: F1 Sauber

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Prace nad systemem KERS rozpoczęte

auto motor i sport 0000-00-00

Zespoły nie wystartowały jeszcze w żadnej rundzie sezonu 2008, ale BMW Sauber F1 Team pracuje już nad nowymi technologiami na 2009 r.

Komentuj:

~cdi 2008-03-11

Go Robek Go!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.