mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Cele BMW Sauber się nie zmieniły

F1: Cele BMW Sauber się nie zmieniły

Pomimo drobnych problemów z bolidem F1.08 wiara szefostwa teamu BMW Sauber w sukces w zbliżającym się sezonie jest niezachwiana. Mario Theissen liczy, że Robertowi Kubicy lub Nickowi Heidfeldowi uda się wygrać choć jedne zawody z cyklu Grand Prix. Nowy sezon to jednak przede wszystkim nowe nadzieje dla naszego jedynego rodaka w F1.

F1: Cele BMW Sauber się nie zmieniły
Nowy bolid BMW Sauber podczas pierwszych testów miał problemy z balansem. Kłopoty na tak wczesnym etapie nieznacznie opóźniły jego rozwój. "W zimie świadomie optowaliśmy za pewnymi zmianami w bolidzie F1.08. Podeszliśmy do tego dość energicznie, ale aby prześcignąć inne zespoły było to konieczne. Niezawodność samochodu jest na niezłym poziomie" - przekonuje Theissen.

"Dowiedzieliśmy się również, że trudniej jest nam kontrolować potencjał bolidu. Osiąga on bowiem zakładane limity znacznie szybciej niż poprzedni samochód. Wierzę, że jesteśmy na dobrej drodze" - dodaje szef BMW Sauber. "Nasze cele na przyszły sezon są takie jak ostatnio. Chcemy zmniejszyć dystans dzielący nas od innych zespołów i wygrać nasz pierwszy wyścig" - kończy Theissen.

BMW Sauber ostatni sezon zakończył na trzeciej pozycji w klasyfikacji konstruktorów. Dyskwalifikacja angielskiego teamu McLaren pozwoliła jednak niemieckiej stajni przesunąć się o jedno oczko wyżej.

Nowy sezon Formuły 1 zbliża się wielkimi krokami. Do pierwszych zawodów z cyklu Grand Prix pozostał tydzień. O nowych możliwościach bolidu i swoich odczuciach przed sezonem mówi także Robert Kubica.

"Nie mogę doczekać się startu" - mówi przed zawodami w Melbourne Polak. Kierowca teamu BMW Sauber do Australii wraca mając w pamięci ubiegłoroczne problemy ze skrzynią biegów, które nie pozwoliły mu ukończyć wyścigu na torze Albert Park. Nowy sezon to jednak nowe nadzieje dla Kubicy.

"W Australii w końcu zakończą się spekulacje na temat bolidów. Nie mogę się doczekać startu w Melbourne. Cały zespół pracował w pocie czoła przez ostatnie tygodnie i myślę, że w naszym samochodzie drzemie spory potencjał" - mówi krakowianin. "Lubię tor w Melbourne. Jeśli zależałoby to ode mnie, to wszystkie wyścigi odbywałyby się na torach ulicznych. W tym sezonie istotne staną się umiejętności kierowcy, bo niedozwolona będzie kontrola trakcji" - mówi Kubica.

"W Melbourne zawsze jest świetna atmosfera, fani są niesamowici, a miasto jest piękne. To wszystko sprawia, że urok początku sezonu jest wyjątkowy" - dodaje. W poprzednim sezonie Robert Kubica ukończył sezonu Formuły 1 na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej.
Tematy w artykule: F1 Sauber

Podobne wiadomości:

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

~cdi 2008-03-11

Go Robek Go!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.