mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Coughlan za Michaela w Williamsie

F1: Coughlan za Michaela w Williamsie

Zespół Williams postanowił rozstać się ze swoim dotychczasowym dyrektorem technicznym, Samem Michaelem. Do brytyjskiej stajni zawitał natomiast Mike Coughlan, szerzej znany kibicom z afery szpiegowskiej w którą zamieszane były McLaren i Ferrari.

F1: Coughlan za Michaela w Williamsie
Sam Michael piastował stanowisko dyrektora technicznego w Williamsie od ponad 10 lat. Został zwolniony po tym, jak brytyjski zespół w tym sezonie nie prezentował zbyt wysokiej formy. Razem z Michaelem team opuścił także główny aerodynamik Jon Tomlinson. W zespole pojawił się natomiast Mike Coughlan, który po dwuletnim zawieszeniu nałożonym przez FIA, powraca do Formuły 1. W Williamsie będzie pełnił rolę głównego inżyniera. Przypomnijmy, że Coughlan nie mógł wykonywać żadnej pracy związanej z F1 po tym jak w 2007 roku wyszła na jaw afera szpiegowska pomiędzy McLarenem i Ferrari. Coughlan rzekomo dopuścił się w niej przekazania tajnych dokumentów McLarena włoskiemu konkurentowi z Maranello.
Tematy w artykule: F1 Williams

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech