mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Coughlan za Michaela w Williamsie

F1: Coughlan za Michaela w Williamsie

Zespół Williams postanowił rozstać się ze swoim dotychczasowym dyrektorem technicznym, Samem Michaelem. Do brytyjskiej stajni zawitał natomiast Mike Coughlan, szerzej znany kibicom z afery szpiegowskiej w którą zamieszane były McLaren i Ferrari.

F1: Coughlan za Michaela w Williamsie
Sam Michael piastował stanowisko dyrektora technicznego w Williamsie od ponad 10 lat. Został zwolniony po tym, jak brytyjski zespół w tym sezonie nie prezentował zbyt wysokiej formy. Razem z Michaelem team opuścił także główny aerodynamik Jon Tomlinson. W zespole pojawił się natomiast Mike Coughlan, który po dwuletnim zawieszeniu nałożonym przez FIA, powraca do Formuły 1. W Williamsie będzie pełnił rolę głównego inżyniera. Przypomnijmy, że Coughlan nie mógł wykonywać żadnej pracy związanej z F1 po tym jak w 2007 roku wyszła na jaw afera szpiegowska pomiędzy McLarenem i Ferrari. Coughlan rzekomo dopuścił się w niej przekazania tajnych dokumentów McLarena włoskiemu konkurentowi z Maranello.
Tematy w artykule: F1 Williams

Podobne wiadomości:

Bolid F1 w domu?

auto motor i sport 0000-00-00

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Aktualności 2014-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.