mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Coughlan za Michaela w Williamsie

F1: Coughlan za Michaela w Williamsie

Zespół Williams postanowił rozstać się ze swoim dotychczasowym dyrektorem technicznym, Samem Michaelem. Do brytyjskiej stajni zawitał natomiast Mike Coughlan, szerzej znany kibicom z afery szpiegowskiej w którą zamieszane były McLaren i Ferrari.

F1: Coughlan za Michaela w Williamsie
Sam Michael piastował stanowisko dyrektora technicznego w Williamsie od ponad 10 lat. Został zwolniony po tym, jak brytyjski zespół w tym sezonie nie prezentował zbyt wysokiej formy. Razem z Michaelem team opuścił także główny aerodynamik Jon Tomlinson. W zespole pojawił się natomiast Mike Coughlan, który po dwuletnim zawieszeniu nałożonym przez FIA, powraca do Formuły 1. W Williamsie będzie pełnił rolę głównego inżyniera. Przypomnijmy, że Coughlan nie mógł wykonywać żadnej pracy związanej z F1 po tym jak w 2007 roku wyszła na jaw afera szpiegowska pomiędzy McLarenem i Ferrari. Coughlan rzekomo dopuścił się w niej przekazania tajnych dokumentów McLarena włoskiemu konkurentowi z Maranello.
Tematy w artykule: F1 Williams

Podobne wiadomości:

Skok ciężarówką przez bolid Lotus F1

Skok ciężarówką przez bolid Lotus F1

Ciężarówki i Autobusy 2014-11-24

Od 2014 nowe silniki w F1

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross