mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Czy sponsorzy odwrócą się plecami do Mclarena?

F1: Czy sponsorzy odwrócą się plecami do Mclarena?

Wkrótce McLaren zostanie osądzony za naruszenie przepisów F1. Tym razem jednak zespołowi grożą poważne konsekwencje, łącznie z wycofaniem się sponsorów.

F1: Czy sponsorzy odwrócą się plecami do Mclarena?
29 kwietnia McLaren znów stanie przed Światową Radą Sportów Motorowych, gdzie usłyszy 5 zarzutów w związku z kłamstwami podczas Grand Prix Australii. Lewis Hamilton i McLaren okłamywali komisję sędziowską i Brytyjczyk wskoczył na podium kosztem Jarno Trulliego. To nie pierwszy raz, gdy McLarena czeka surowa kara.

13 września 2007 roku McLaren został ukarany grzywną w wysokości 100 milionów dolarów i odebraniem wszystkich punktów w klasyfikacji konstruktorów za szpiegowanie Ferrari. Ta kara wstrząsnęła zespołem i jego sponsorami. Teraz, podobna kara może oznaczać nawet wycofanie się z Formuły 1.

- Nieproporcjonalna kara może oznaczać wycofanie się sponsorów - mówi osoba związana z jednym z głównych sponsorów McLarena. Największymi sponsorami są Vodafone, Diageo i hiszpański Banco de Santander, które mają tak skonstruowane umowy, że mogą zostawić jeden z największych zespołów bez środków finansowych.

McLaren robi wszystko, by złagodzić karę. Zwolniony został główny winowajca zamieszania, dyrektor Dave Ryan, a zespół i sponsorzy apelują do FIA o łagodną karę. McLarenowi grozi jednak poważna kara finansowa i wykluczenie z wyścigów w Barcelonie i Monako. Oba te wyścigi są marketingowo strategiczne dla sponsorów McLarena.
Tematy w artykule: F1 kara

Podobne wiadomości:

Zrób sobie McLarena? Polak potrafi

auto motor i sport 0000-00-00

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Tysiące Polaków jeździ bez OC

Finanse i prawo 2016-10-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.